F1.sk F1.sk

Räikkönen zajazdil svoj najlepší čas na rovnakej sade ako Giovinazzi
zdroj: TASR/AP

Räikkönen zajazdil svoj najlepší čas na rovnakej sade ako Giovinazzi

V druhý deň maďarských testov prevzal úlohy Antonia Giovinazziho Kimi Räikkönen. Podarilo sa mu zajazdiť druhý najlepší čas, na pilota v aute Mercedesu Georga Russella stratil necelú desatinku sekundy.

George Russell dostal v stredu popoludní novú zmes hypersoftov, Räikkönena zosadil z priebežného prvého miesta a stanovil nový neoficiálny traťový rekord okruhu. Na Icemanov najlepší čas 1:15,649 napokon získal 0,074 sekundy.

Dvojica Ferrari bola v rámci oboch dní mimoriadne vyrovnaná. Giovinazzi prekonal Räikkönena len o jednu tisícinku sekundy. Oveľa zaujímavejšiu informáciu však po testoch prinieslo Ferrari; obaja piloti zajazdili svoje maximá na totožnej sade hypersoftov. Räikkönenovi sa to podarilo v treťom kole po opustení boxovej uličky.

Ferrari doplnilo, že stredajší program bol zameraný hlavne na testovanie stredne tvrdých, mäkkých, supermäkkých pneumatík, ultrasoftov a experimentálnej zmesi Pirelli, ktorú na okruh priniesol taliansky výrobca.

Kimi Räikkönen po 130 kolách a druhom mieste v rebríčku s najlepšími časmi konštatoval: "Toto sa až tak nelíši od piatku na veľkej cene, kde tiež skúšate rôzne riešenia. A preto, keďže toto sú testy, časy veľa neznamenajú."

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk