F1.sk F1.sk

Grosjean opustil Hungaroring nazlostený: Nedá sa predbiehať
zdroj: Renault Sport

Grosjean opustil Hungaroring nazlostený: Nedá sa predbiehať

Romain Grosjean prišiel do cieľa Veľkej ceny Maďarska na desiatom mieste a získal jeden bod, ale zďaleka nebol spokojný. Jeho kolega Kevin Magnussen totiž skončil siedmy a naznačil, čo bolo možné dosiahnuť. Grosjean to aj berie, ale všetko má svoje "ale".

Francúza nahnevalo, že na Hungaroringu uviazol za Carlosom Sainzom. Táto situácia trvala okolo 40 kôl a ako vieme, na predstihnutie súpera na tomto okruhu je potrebné byť výrazne rýchlejším ako on. V niektorých prípadoch aj o viac ako dve sekundy!

"Tieto preteky boli pekelne frustrujúce, nevedel som spraviť nič pre to, aby som ho predbehol," skonštatoval Grosjean. "Potrebujeme pochopiť, ako by mohli pneumatiky v takýchto podmienkach lepšie fungovať. Takto to bolo nudné pre každého, som totálne frustrovaný."

"Od Sainza som bol o pol sekundy a možno o sekundu rýchlejší, ale trčal som za ním 40 kôl. V okamihu, ako sa priblížite k autu pred vami, tak vám jednoducho ujde a nič s tým nenarobíte. Ak v prvej zákrute nedáte do hry život, tak na to z hľadiska pretekov doplatíte."

"Je to tak trochu škoda, pretože keď sme mali čistý vzduch, robili sme dobrú prácu. Vďaka tomu sme preskočili Hülkenberga i Hartleyho a ukazovali sme fakt úžasnú rýchlosť. Avšak keď som sa dostal do premávky, tak ma predstihol Fernando," vysvetlil Francúz.

Pred Grosjeana sa cez boxy dostal aj Vandoorne, no ten neskôr vypadol. "Celkovo sme mali parádnu rýchlosť a je fajn, že do top 10 sme dostali obe autá. Bol to dobrý víkend a tempo v pretekoch bolo omnoho lepšie ako na desiate miesto," dodal Romain Grosjean.

To, že na Hungaroringu sa nedá predbiehať, sme videli aj v súboji Valtteriho Bottasa so Sebastianom Vettelom. Fín mal omnoho staršie pneumatiky a bol pomalý, no Vettel dlho nemal šancu ani len zaútočiť.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk