F1.sk F1.sk

Giovinazzi v utorok prekonal rekord Hungaroringu!
zdroj: Scuderia Ferrari

Giovinazzi v utorok prekonal rekord Hungaroringu!

Rekord okruhu Hungaroring, ktorý v treťom tréningu pred Veľkou cenou Maďarska stanovil Sebastian Vettel (1:16,170s) vydržal len tri dni. V utorňajších testoch ho totiž o vyše polsekundy zlepšil testovací jazdec Ferrari a člen mládežníckej akadémie tejto značky Antonio Giovinazzi.

Talian najskôr zaznamenal s mediumkami čas 1:17,807s, potom so supersoftami 1:16,887s a napokon sa s hypersoftami dostal dvakrát pod 1:16, aby bolo jeho finálne maximum na úrovni 1:15,648s. V tejto súvislosti však treba pripomenúť, že Vettel počas víkendu nemal k dispozícii žiadne hypersofty a vzhľadom na kvalifikačný dážď sme maximum v podaní jednotlivých áut nevideli.

Druhý najrýchlejší bol v testoch Marcus Ericsson zo Sauberu, ktorý zaostal o vyše 2,5 sekundy. Nikto z ostatných pretekárov sa za najlepšími časmi nehnal a tretí Brendon Hartley stratil už viac ako 3,5 sekundy. V jeho prípade to však bol s počtom 126 kôl najplodnejší deň spomedzi všetkých.

Jázd sa zúčastnilo celkovo deväť tímov, teda všetci okrem Haasu. V akcii sme však videli desať áut, lebo svoje testy absolvovalo aj Pirelli. Výrobca pneumatík si pre tento účel tentoraz vypožičal monopost Toro Rosso s pilotom Seanom Gelaelom.

Gelael sa postaral o jediné červené vlajky dňa, keď svoje auto rozbil v jedenástej zákrute. Záver jázd zasa narušila búrka, ktorá sa nad okruhom prehnala približne hodinu a pol pred koncom. Následne sa už nikto nezlepšil a jazdy s intermediálkami si vyskúšali len Daniel Ricciardo a Lando Norris.

Dodajme, že Force India a Williams už testovali predné krídlo pre budúci rok, nuž a Red Bull takisto niečo na ten štýl, aj keď v prípade tohto tímu išlo o akýsi zvláštny hybrid.

Testovať sa bude aj v stredu.

Výsledky:

výsledky testov na Hungaroringu 2018
Pirelli

Nicholas Latifi z Force Indie absolvoval v utorok 103 kôl.

Dážď na Hungaroringu vraj môže potrvať až do 18.00 h, takže jazdy sa možno definitívne skončili. Čas Antonia Giovinazziho (1:15,870s), ktorý je novým rekordom okruhu, už aj tak nikto neprekoná.

Brendon Hartley odjazdil v utorok už 70 kôl!

Aj Mercedes testuje na Hungaroringu nové predné krídlo, ktoré je však určené pre tento rok.

Ďalšie fotografie z testov na Hungaroringu, tentoraz v podaní Auto Motor und Sportu.

Svoje testy dnes absolvuje aj Pirelli, ktoré má na trati dodatočné auto Toro Rosso so Seanom Gelaelom. Všetky tímy okrem toho dostali novú mäkkú zmes s novou konštrukciou: "Nie je to definitívna guma pre rok 2019, ale je to koncept, s ktorým chceme nazbierať viac dát."

Niekoľko fotografií z dnešných testov.

Aj Williams nasadil budúcoročné predné krídlo.

Takéto je jazdecké obsadenie dnešného testovacieho dňa.

Dnes a zajtra na Hungaroringu prebehnú testy. Takto to ráno vyzeralo v pitlane.

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk