F1.sk F1.sk

Gasly nechápal, že modré vlajky nedostáva on, ale jeho súperi
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Gasly nechápal, že modré vlajky nedostáva on, ale jeho súperi

Za nami je dvanásť podujatí aktuálnej sezóny a Pierrovi Gaslymu sa už tretíkrát podarilo zažiariť. V Bahrajne skončil štvrtý, v Monaku siedmy a v Maďarsku teraz šiesty. Celkovo má vďaka týmto trom veľkým cenám na svojom konte 26 bodov a v priebežnom poradí je trinásty.

Jeho veľký úspech spočíval v tom, že od lídra nedostal kolo, čo sa všeobecne nečakalo. "Keď som sa dotiahol na Williams, tak som vlastne asi prvýkrát videl modré vlajky, ktoré neboli určené mne," usmieval sa Gasly. "Keď som to videl, tak som si pomyslel, že '**** veď to znamená, že jazdím dobré preteky'. Modré vlajky zväčša dostávam práve ja, aby som sa uhol Ferrari alebo Mercedesu. Toto bol fakt dobrý pocit."

"V Bahrajne som dostal celé kolo a ostatným som tam kolo nedával. Takže teraz to bolo asi prvýkrát, čo som nedostal kolo, ale ostatným som ho dal," neveril Francúz vlastnej skúsenosti.

Scuderia Toro Rosso je veľkou záhadou aktuálneho ročníka. V niektorých podujatiach je slabučká a nemá šancu v zásade na nič, no párkrát už dokázala poriadne zažiariť. Je zrejmé, že Honda nemá dosť dobrý motor na to, aby sa presadila v Silverstone či v Hockenheime, no na pomalých tratiach ako Monte Carlo a Hungaroring to ide.

"Po posledných troch či štyroch podujatiach som šokovaný, že som sa dostal na šieste miesto. Boli sme ďaleko vzadu, ešte minulý víkend sme vypadli v prvej časti kvalifikácie a boli sme za jedným Williamsom. Sú tu však trate, na ktorých auto funguje omnoho lepšie. Je to dosť prekvapujúce."

"Vyhrali sme B-šampionát," pokračoval Pierre Gasly. "Bolo nám jasné, že nemôžeme skončiť vyššie. A napokon som jediný z týchto B-majstrovstiev, ktorý nedostal kolo, čo je fakt fajn pocit."

Gasly hneď v úvode predstihol Sainza, čo považoval za rozhodujúci krok: "Bolo mi jasné, že to bude dôležité z hľadiska toho, aby som sa dostal do čistého vzduchu. Následne som na to šliapal tak tvrdo, ako sa dalo, ale aby som gumy udržal pri živote. Nuž a prebehlo to skutočne ako sen. Bolo to skvelé."

"S Toro Rosso sa nám takéto veľké príležitosti naskytnú možno dvakrát alebo trikrát do roka. Auto tu a tam funguje lepšie, ako sa čakalo a všetko sa vyvíja v náš prospech. V tomto roku sa musím pokúsiť využiť všetky takéto príležitosti. V Bahrajne i v Monaku sa to podarilo a teraz nám opäť bolo jasné, že môže prísť niečo veľké. Dobre sme to zohrali v sobotu i v nedeľu, čo nás mimoriadne teší," dodal Gasly.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk