F1.sk F1.sk

Steiner sa hnevá na Alonsa: Všetkých chce očierniť, aj komisári ho už majú dosť
zdroj: McLaren

Steiner sa hnevá na Alonsa: Všetkých chce očierniť, aj komisári ho už majú dosť

Fernando Alonso sa v priebehu Veľkej ceny Maďarska sťažoval na to, že Romain Grosjean ho určite predbehol ešte počas fázy virtuálneho bezpečnostného vozidla. Zdôraznil, že sa presne držal stanovenej delty, ale Francúz sa aj tak dostal pred neho.

Netrpezlivo sme čakali, čo na to komisári, ale tí sa záležitosti vôbec nevenovali. Šéf Haasu Günther Steiner bol napokon poriadne nahnevaný, pretože Alonso vraj takéto výmysly púšťa von pravidelne.

"Bol to 'bullshit'," skonštatoval Steiner, ktorého výraz azda netreba prekladať. "Nič sme nespravili zle. Vždy sa to pokúša robiť takto a osobne si myslím, že aj komisári ho už majú dosť."

Neskôr však Alonso vychladol a po pretekoch už situáciu vnímal inak. Uznal, že Grosjean to spravil dobre: "Nuž vzal mi maslo z chleba... jednoducho to spravil lepšie."

"O tom, že sa končí fáza VSC, dostaneme informáciu pár sekúnd predtým. Pokúšal som sa o to, aby som sa čo najviac držal delty," vysvetľoval Fernando Alonso. "Keď naskočila zelená a šliapol som na plný plyn, tak bol Grosjean už pri mne. Musel perfektne zrýchliť a mať absolútne perfektné načasovanie. Preto som napokon o svoju pozíciu aj prišiel."

Grosjean následne išiel do boxov v 29. kole pretekov a ultrasofty vymenil za softy. Alonso to so svojimi softami potiahol do 39. kola a potom zašiel po mediumky. Vďaka neskoršej zastávke sa opäť dostal pred Grosjeana a nakoniec skončil o dve miesta vyššie. Cieľom prešiel ôsmy.

"Bol to dobrý výkon, solídny, žiadne škody. Môžeme ísť spokojne dovolenkovať," povedal Steiner, ktorému Grosjean získal jeden bod ale jeho kolega Kevin Magnussen ďalších šesť. "Jazdci podávali počas celého víkendu veľmi dobrý výkon. Som veľmi rád, že na bodoch máme obe autá."

Napokon nie je vylúčené, že tím si túto jazdeckú dvojicu ponechá aj v budúcom roku. "O dva týždne sa pozhovárame s Genom (Haasom, pozn. red.). Keď budeme mať k dispozícii všetky detaily, tak sa rozhodneme," dodal Talian.

Najnovšie z kategórie: Maďarsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk