F1.sk F1.sk

Whiting vysvetľuje súboje Bottas/Vettel a Bottas/Ricciardo (VIDEO)
zdroj: Formula 1/Twitter

Whiting vysvetľuje súboje Bottas/Vettel a Bottas/Ricciardo (VIDEO)

Charlie Whiting absolvoval po Veľkej cene Maďarska svoj tradičný brífing, na ktorom odpovedal na otázky novinárov. Mnoho z nich sa týkalo súboja Valtteriho Bottasa so Sebastianom Vettelom, ktorý komisári registrovali, ale neriešili ho.

"Môj osobný pohľad je taký, že keď žiadny z jazdcov nie je úplne alebo jednoznačne na vine, tak o incidente povieme, že je to pretekársky incident," skonštatoval Whiting. "Myslím si, že Seb mu azda mohol dať o niečo viac miesta a Valtteri asi mohol brzdiť o niečo skôr."

Bottas si pri nehode poškodil predné krídlo, Vettelovo auto ostalo bez viditeľnej škody. Ale postupovali by komisári rovnako aj v prípade, ak by Vettel dostal defekt a doplatil na to?

"Komisári skúmajú samotný incident a nie jeho dôsledky. Podľa mňa to bol jednoznačný pretekársky incident. Ak by Seb dostal defekt, tak by sme zachytili viac kriku, ale rozhodnutie by podľa mňa bolo pravdepodobne rovnaké."

Bottas neskôr dostal desať trestných sekúnd za kolíziu s Danielom Ricciardom. Jeho šéf Toto Wolff ho obhajoval tým, že mal poškodené auto, ale komisárov to nezaujímalo.

"Komisári podľa mňa zohľadnili skutočnosť, že o poškodení svojho auta vedel. Aj napriek tomu sa pokúšal bojovať s niekým, kto bol v perfektnom stave," dodal Whiting.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk