F1.sk F1.sk

V Bahrajne sa napokon testovať predsa len nebude
zdroj: Pirelli Motorsport

V Bahrajne sa napokon testovať predsa len nebude

Ešte pred niekoľkými dňami sa otvorene hovorilo o tom, že budúcoročné zimné testy sa uskutočnia v Bahrajne. Niektoré zdroje to považovali za hotovú vec, ibaže napokon sa tak podľa všetkého nestane. Väčšina tímov síce chcela ísť do Bahrajnu, ale ani to nestačilo.

Niektoré zoskupenia tvrdia, že ani Barcelona predsa nie je zlá a je to tam omnoho lacnejšie. Okruh sa nachádza bližšie k továrňam a keď niekto potrebuje nové súčiastky, dopraví ich na miesto veľmi rýchlo. Nie je však isté, že to bude Barcelona, pretože o jazdy má záujem aj Jerez.

"Pokiaľ viem, tak sa to nestane," reagoval technický šéf Williamsu Paddy Lowe na margo presunu jázd do Bahrajnu. "Počas tohto týždňa sa ukázalo, že tento krok si nenašiel dostatočnú podporu. Ešte sa diskutuje o tom, kde napokon pôjdeme."

Lowe vzápätí potvrdil, že jednou z možností je aj Jerez: "Okruh bol preasfaltovaný a preto prichádza do úvahy. Je možné, že sa bude uvažovať aj o iných miestach, ale tieto dve (Barcelona a Jerez, pozn. red.) sú najpravdepodobnejšie."

Vyzerá to tak, že v budúcom roku by sa malo testovať od 18. do 21. februára a potom od 26. februára do 1. marca.

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk