F1.sk F1.sk

Hamiltonovi sa nepáčilo, že si réžia jeho výnimočnú nemeckú jazdu nevšimla
zdroj: Mercedes

Hamiltonovi sa nepáčilo, že si réžia jeho výnimočnú nemeckú jazdu nevšimla

Lewis Hamilton sa po nedeľných pretekoch na svojom Instagrame sťažoval na slabý výkon komentátorov Sky Sports, ktorí podľa neho naňho nenašli ani jediné dobré slovo. Nevedeli sme, ktorú časť prenosu Hamilton sledoval, no určite nie popretekové analýzy. Tie sa sotva začali a už Damon Hill hovoril o tom, že Mercedes má práve "v Lewisových rukách fantastický monopost."

Vo štvrtok v Maďarsku priblížil, čo mu počas sledovania posledných pretekov prekážalo. "Tak som tie preteky pozeral a v srdci som mal veľmi dobré pocity. Boli tam však nejaké veci, ktoré nevnímali tí, čo prenos komentovali. Niektoré veci tam dokonca chýbali."

"V momente, keď začalo pršať, som bol o tri sekundy rýchlejší ako ostatní pretekári, ale z nejakého dôvodu televízne obrazovky informovali len o časových rozdieloch medzi nami. Samotné časy nebolo vidieť, ľudia teda nevideli tie rozdiely," vysvetľoval Hamilton. "A to, ako som sa o ten rozdiel postaral, aké stopy som volil, nik nevysvetľoval. Keďže to komentovali bývalí pretekári, myslel som si, že by tie veci vypichli, no oni to nespravili. Ja som napríklad videl, keď som tie preteky pozeral, ako do zákrut vchádzal Sebastian a ako umiestňoval svoje auto."

Podľa víťaza Veľkej ceny Nemecka 2018 chýbala v prenose detailnejšia technická analýza. "Sú to pretekári, ktorých som sledoval, keď som vyrastal a je to zaujímavé. Vyzerá to tak, že niekedy je to ich komentovanie iné — mení sa od pretekov ku pretekom. Ich komentovanie je odlišné od komentáru napríklad bývalého tenistu, ktorý približuje technickú stránku hry hráčov, ako podávajú alebo ako sa pohybujú na tráve v porovnaní s antukou. Teraz to už nevídam, aj keď teda nesledujem všetky preteky."

Hamilton však neprehliadol ani pozitívnejšie stránky výkonu komentátorov. "Napokon zo strany niektorých jazdcov padli aj dobré komentáre. Majú však ťažkú prácu, keď musia komentovať všetko, čo sa v pretekoch stane. Rešpektujem to."

Najnovšie z kategórie: NEMECKO

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk