F1.sk F1.sk

Sainz vysvetľuje svoj nemecký trest: To Ericsson...
zdroj: Renault Sport

Sainz vysvetľuje svoj nemecký trest: To Ericsson...

Carlos Sainz dostal na konci Veľkej ceny Nemecka desaťsekundový trest za predbiehanie za safety carom. Teraz sa všemožne snaží vysvetliť, že to všetko bol vlastne len jeden veľký omyl. V závere tejto procedúry totiž príde pokyn, že jazdci, ktorí sú o kolo vzadu, sa môžu dostať pred SC a kolo si vrátiť. Tu niekde sa to začalo.

"Bol to veľmi nezvyčajný incident a veľmi čudná situácia," skonštatoval Sainz. "Ihneď po tom, ako som prezul na intermediálky, som dostal kolo. Keď nám potom safety car dalo informáciu, že sa môžeme vrátiť do kola lídrov, bol som trochu v neistote: nevedel som totiž, kto každý z jazdcov okolo mňa dostal kolo. Nevedel som kto je na tom rovnako ako ja a kto nie."

"V tom okamihu išla väčšina áut veľmi pomaly, takže som sa rozhodol šliapnuť na to a čo najskôr sa vrátiť na koniec vláčika. Mám však pocit, že niektorí pretekári dostali tento oznam asi o niečo neskôr ako ja, takže nezrýchlili a pravdepodobne mali nastavený dobíjací režim."

Problém spôsobil Marcus Ericsson. "Išlo tu hlavne o ten Sauber," prikývol Španiel. "Myslel som si, že s autom musí mať nejaký problém alebo sa na koniec poľa ani nechce vrátiť. Ten na to vôbec nešliapal, tak som sa rozhodol predstihnúť ho. Bolo to moje osobné rozhodnutie. Potom mi povedali, aby so mu vrátil pozíciu, tak som ju aj vrátil. Neviem, či to potom spravil úmyselne, alebo nie, ale zabrzdil a zasa ma pustil dopredu. Bol to teda poriadny zmätok a bolo ťažké pochopiť, čo sa vlastne deje."

Podľa Sainza by pre týchto jazdcov bolo jednoduchšie spomaliť a prepadnúť sa na koniec poľa. Nemuseli by všetkých predbiehať. "Vždy sa zamýšľam, či by nebolo jednoduchšie prepadnúť sa na koniec a zaradiť sa za všetkých. Jedno kolo by nám pridali a nemuseli by sme za safety carom ísť jedno kolo naplno. Každý ide naplno, aby sa dotiahol na koniec poľa... Možno by bolo ľahšie spomaliť, zaradiť sa na koniec radu a dostať kolo k dobru," dodal Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: NEMECKO

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk