F1.sk F1.sk

Podľa Brawna bola tímová réžia pre Bottasa tvrdšia ako pre Räikkönena
zdroj: TASR/AP

Podľa Brawna bola tímová réžia pre Bottasa tvrdšia ako pre Räikkönena

Ross Brawn v minulosti pôsobil v tímoch Benetton, Ferrari, Honda či Mercedes a s uplatňovaním tímovej réžie má určité skúsenosti. Naposledy sme v Nemecku videli niečo takéto aj v tímoch Ferrari a Mercedes a aj keď nešlo o príkazy najhrubšieho zrna, prilákali pozornosť.

Kimi Räikkönen pustil Sebastiana Vettela, ktorý išiel inou stratégiou a Valtteri Bottas prestal útočiť na Lewisa Hamiltona, aby Mercedes neprišiel o ťažko vybojované dvojité víťazstvo.

"Počas rokov, ktoré som strávil na boxovom múre, som v niektorých prípadoch jazdca musel požiadať o určitú obetu," priznal Brawn, ktorého slová cituje crash.net. "A ani nie preto, aby som pomohol jeho tímovému kolegovi, ale preto, aby sme ako tím dosiahli najlepší možný výsledok."

"Je pravda, že pri spätnom pohľade sa niektoré z týchto rozhodnutí ukázali ako nezmyselné. Môžem vás však uistiť v tom, že všetky rozhodnutia robíte s jasnou vierou: každý jeden bod totiž môže byť pri víťazstve alebo prehre v šampionáte rozhodujúci."

V Mercedese to vraj tentoraz bolo tvrdšie ako vo Ferrari. "Pre Räikkönena bolo prepustenie Vettela, ktorý mal novšie gumy, asi priamočiarejšie. Ale že Bottas musel držať pozíciu a na Hamiltona, ktorý mal staršie gumy, nemohol útočiť... tak to sa akceptovalo asi ťažšie. Do konca pritom ostávalo už len pár kôl," dodal Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk