F1.sk F1.sk

Haug o Hockenheime: Klasické podujatia nemôžu umrieť
zdroj: Mercedes

Haug o Hockenheime: Klasické podujatia nemôžu umrieť

Norbert Haug bol dlhé roky dôležitou persónou Mercedesu a scénu spolu s Rossom Brawnom opustil až v okamihu, keď na ich miesta prišli Toto Wolff a Niki Lauda. Veľké ceny už príliš nenavštevuje, ale v nemeckom padoku sa predsa len objavil.

Organizátori napokon hlásili nedeľnú návštevu 71 000 ľudí, čo bolo najviac od roku 2005. Všetko to veľmi výrazne pripomínalo časy Michaela Schumachera. "Áno, bolo to skvelé a uberá sa to správnym smerom," povedal Haug v rozhovore pre BILD. "Dokonca museli postaviť dodatočnú tribúnu, čo je dobré znamenie. Preto to musí aj pokračovať."

Podľa Nemca by bolo možné preteky každoročne vypredať, veď v minulosti boli v krajine dve veľké ceny a vždy bolo plno. "Každý rok potrebujeme pevný termín a publiku musíme ponúknuť veľa atrakcií. Možno aj výstavu Michaela Schumachera, možno nejaký koncert. Treba to prediskutovať a to najlepšie treba aj vybrať."

"Sme automobilová krajina, tak sa musíme trochu posnažiť a Veľkú cenu Nemecka podporiť. Nemôžeme dookola hovoriť, že žiadna podpora," zdôrazňoval ďalej Haug. "Šport je dobrý, fanúšikovia F1 sú super. Nemáme tu žiadnych chuligánov a neexistuje tu agresivita. Za posledných 25 rokov nebol v F1 nikto taký úspešný ako nemeckí jazdci a nemecká technika. Tieto veci treba podporiť a ak by som o tom niekoho vedel presvedčiť, spravím to."

Podľa niektorých zdrojov sa v budúcom roku VC Nemecka určite neuskutoční, ale v sezóne 2020 by sa mohol zrodiť jej návrat. Vraj sa objavili niekoľkí partneri, ktorí by s tým chceli pomôcť. Zvláštne je to, že Nemci podľa všetkého ročne platia len 15 miliónov dolárov, čo je takmer najmenej zo všetkých. A aj tak to nevedia pokryť.

"Aj ľudia z Liberty povedali, že tradičné preteky si chcú ponechať. K tomu by mali pribudnúť niektoré nové," hovoril ďalej Norbert Haug, podľa ktorého je super, že F1 pôjde do Miami, ale: "Ak by sme mali stratiť Hockenheim, Monzu či Silverstone, tak dobrú noc Formula 1. Klasické podujatia, kde sa jazdí 60 rokov, nemôžu umrieť."

Najnovšie z kategórie: Norbert Haug

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk