F1.sk F1.sk

Abiteboul vychvaľuje Hülkenbergov "pozoruhodný" výkon
zdroj: Renault Sport

Abiteboul vychvaľuje Hülkenbergov "pozoruhodný" výkon

Nico Hülkenberg dokázal svoj Renault doviesť pred domácimi fanúšikmi na piatom mieste — hneď za štvoricou pretekárov, ktorých autá sú "z iného sveta". Jeho výkon si po pretekoch nevedel vynachváliť Cyril Abiteboul.

Aj napriek tomu, že ho v úvode pretekov trápili pľuzgiere a krátko potom, čo začalo pršať, prezul na intermediálky, len aby ich po výjazde bezpečnostného vozidla vymenil za sliky, dokázal prekonať oba Haasy. Grosjean s Magnussenom mali pritom výhodu lepšej štartovej pozície.

"Bolo to dobré, boli to jedny z tých pretekov, v ktorých je Nico naozaj úžasný," chválil svojho pilota v rozhovore pre motorsport.com Cyril Abiteboul. "Dialo sa veľa vecí, no on sa dokázal koncentrovať na to, čo mal robiť a dával tímu tie správne inštrukcie. Nič viac, nič menej."

"Pozoruhodné preteky. Bol by som rád, keby mohol spraviť ešte jeden či dva kroky smerom ku pódiu, ale to sa nestalo. Bolo však zrejmé, ako veľmi je motivovaný pred svojimi fanúšikmi, pred tým neuveriteľným davom," skonštatoval 40-ročný Parížan.

Preteky Carlosa Sainza písali smutnejší príbeh. Po štarte z ôsmeho sa mu nepodarilo získať lepšie ako desiate miesto, no a aj o posledný bodík ho napokon pripravil trest komisárov za predbiehanie pod safety carom. Španielovi určite nepomohla ani stará špecifikácia predného krídla; tú novú dostal do pretekov len Hülkenberg.

"Je to trochu frustrujúce, lebo sa zdalo, že by sa Nica vedel držať. Samozrejme, že po štarte bol na tom o čosi horšie, ale mohol mať dosť podobné preteky," pokračoval Abiteboul. "Sme frustrovaní z dvoch vecí. Myslím si, že zastávka v boxoch nám veľmi nezahrala do karát, ale aj kvôli incidentu s Ericssonom, kvôli ktorému musel prijať desaťsekundový trest za predbiehanie. Ericsson bol pomalý, nuž sme si mysleli, že má problém s autom."

"Verím tomu, že sme mu dali inštrukcie, aby pozíciu Ericssonovi vrátil, no posielali sme toľko správ, že predtým, ako na niekoho hodíme vinu, si musíme pozorne prezrieť, čo sa to presne stalo," dodal šéf Renaultu.

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk