F1.sk F1.sk

Marchionne je preč. Alonso teraz zaklope na dvere Ferrari, myslí si Brundle
zdroj: McLaren

Marchionne je preč. Alonso teraz zaklope na dvere Ferrari, myslí si Brundle

Správy o odchode Sergia Marchionneho z pozície prezidenta Ferrari zasiahli formulový svet ako blesk z jasného neba. Podľa Martina Brundla si tento blesk nenechá ujsť Fernando Alonso a začne pracovať na svojom potenciálnom návrate do talianskeho tímu.

Fernando Alonso strávil vo Ferrari päť sezón, v ktorých mu neraz od titulu chýbalo len minimum. Tri sezóny skončil v šampionáte druhý a vo všetkých troch mu titul vyfúkol Sebastian Vettel, potenciálne — hoci zatiaľ aj dosť nepravdepodobne — jeho budúci tímový kolega.

Španiel sa s Ferrari nerozišiel v dobrom a Sergio Marchionne jeho návrat do Maranella jasne odmietal. Situácia sa však zmenila.

"Veľmi ma mrzí, že šéf Ferrari Sergio Marchionne nie je v dobrom stave a už sa nevráti," napísal Brundle vo svojom stĺpčeku pre skysports.com. "Toto bude mať veľký dopad na smerovanie Ferrari a pravdepodobne aj Formuly 1."

"Som si pomerne istý tým, že Fernando Alonso sa porozpráva s novým šéfom Louisom Camillerim, čo bude jeho posledný zúfalý pokus dostať sa do víťazného auta. Súdiac podľa jeho výkonov na trati a vysielačkovej komunikácie v Hockenheime je v opačnom prípade na konci so silami," dodal Brundle.

Alonso má o svojej budúcnosti informovať po letnej prestávke, v hre je aj jeho odchod zo športu.

Najnovšie z kategórie: Martin Brundle

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk