F1.sk F1.sk

AMuS: Budúcoročné zimné testy budú v Bahrajne
zdroj: Pirelli Motorsport

AMuS: Budúcoročné zimné testy budú v Bahrajne

V tomto roku trvala zima v Európe o niečo dlhšie a zasiahla aj predsezónne testy v Barcelone. Počas jedného dňa dokonca snežilo a jazdy boli výrazne obmedzené. Nuž a keď je k dispozícii len osem takýchto dní, tak je to problém. V budúcom roku by sa tieto jazdy mali presťahovať do Bahrajnu.

"Tímy chcú o ich termíne hlasovať ešte pred Veľkou cenou Maďarska, pričom na odsúhlasenie stačí väčšina," píše Auto Motor und Sport. "FIA a Liberty už vyjadrili svoj súhlas."

V budúcom roku by mohla byť barcelonská situácia ešte horšia, pretože sezóna sa začne o niečo skôr a tým pádom sa bude skôr aj testovať. Vyzerá to tak, že prvé testy prebehnú od 18. do 21. februára a druhé od 26. februára do 1. marca.

Barcelona však nie je "v problémoch" len kvôli počasiu, ale aj kvôli novému asfaltu. Výsledky testov podľa predstaviteľov tímov vôbec neboli reprezentatívne. Na gumách sa vytvárali pľuzgiere a Pirelli muselo nasadzovať tenší behúň, no v neskoršom priebehu ročníka sme ho v akcii videli už len trikrát. Načo teda také testy?

Proti Bahrajnu boli vždy vyššie náklady. Na okruh to lietadlom trvá šesť hodín a ak niekto potrebuje doviezť nové súčiastky, nevyjde to lacno. Liberty Media však zasiahla a je pripravená uhradiť časť prepravných nákladov. Tímy však za to budú mať aj určitú povinnosť: svoje garáže budú musieť nechať otvorené!

Doposiaľ sme často videli, že pred svoje boxy každý umiestnil veľké tabule a k fanúšikom potom neputovali takmer žiadne fotografie. Táto hra na schovávačku by vraj už mala byť definitívne minulosťou.

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk