F1.sk F1.sk

Boh vyslyšal Hamiltonove modlitby: Biblická búrka zmyla všetku negativitu
zdroj: TASR/AP

Boh vyslyšal Hamiltonove modlitby: Biblická búrka zmyla všetku negativitu

Lewis Hamilton zažil v Hockenheime jedny z najlepších pretekov svojej kariéry. Vstupoval do nich zo štrnásteho miesta a v prvom kole bol mimoriadne opatrný. Ani sa nesnažil predbiehať a išlo mu len o to, aby s nikým nekolidoval. Keď tieto nepríjemné okamihy prežil, rozbehol poriadnu stíhaciu jazdu.

"Vyhrať z takej pozície je veľmi, veľmi ťažké a vysoko nepravdepodobné, ale človek musí vždy veriť," povedal úradujúci majster sveta po skončení veľkej ceny. "Pred začiatkom pretekov som si šepkal dlhú, veľmi dlhú modlitbu. Potom sme absolvovali predstavovacie kolo a videl som, akú veľkú podporu tu mám. Chcel som ostať koncentrovaný a pokojný."

"Tím napokon odviedol parádnu robotu, auto dnes bolo fantastické. Celkovo som mimoriadne vďačný. Nikdy som si nemyslel, že je možné zvládnuť niečo také, ako sa mi podarilo dnes, ale neprestajne som na to tlačil, veril som a ono sa to stalo. Dnes som skutočne realizoval svoj sen. Veľká, veľká vďaka Bohu."

Lewis Hamilton sa teší z víťazstva
TASR/AP

Hamilton bol po skončení pretekov viackrát rozcítený, ale teraz bolo vidieť, že tomu skutočne nemôže uveriť. Vyhral Veľkú cenu Nemecka, ktorá je domácim podujatím jeho úhlavného nepriateľa Sebastiana Vettela, a prevzal vedenie v majstrovstvách.

"Na trati to bolo také ťažké a podmienky boli... vlastne boli perfektné! Boli perfektné na odvedenie práce. Keď začalo pršať, vedel som, že budem schopný vybojovať dobrú pozíciu. Po safety care však človek nikdy nevie, čo sa stane. Ostatní za mnou mali nové pneumatiky. Napokon som veľmi vďačný za všetku tvrdú prácu, ktorú tím odviedol. A pre tých, ktorí ste ma ešte nepoznali - teraz ma už poznáte," pridal Hamilton tajomnú vetu, ktorou zjavne narážal na to, že sa nikdy nevzdáva a neprestáva bojovať. 

Lewis Hamilton sa teší
TASR/AP

Angličan vzápätí priznal, že udalosti posledných týždňov ho mrzeli. Mal pocit, že zlo sa proti nemu spiklo a nosí mu smolu. "Ešte je však len veľmi včasná časť sezóny, tak sa nedalo hovoriť o tom, že by mi už niečo definitívne unikalo, no keď človek čelí nepriazni, tak to nikdy nie je dobré. Ale čím dlhšie jej čelí, tým je silnejší. Takže áno, v určitom okamihu som rozhodne cítil, že tu bol Ježiš... treba sa nám vyštverať na veľký kopec, ale je to OK."

"Keď niečomu budete veriť, začnú k vám mieriť pozitívne veci. Treba pokračovať v boji, treba do toho dávať všetko. V určitom okamihu sa totiž veci obrátia na dobré. Dnes je to pre mňa jeden z najneuveriteľnejších dní, pretože... pred pretekmi som sa modlil ako zvyčajne a moje modlitby boli skutočne vyslyšané. Až ma to vystrašilo. Viac ako zvyčajne. Po pretekoch prišla doslova biblická búrka... pred nimi tu pritom bolo množstvo negativity."

"Keď prídete do Anglicka, tak ja si osobne nepamätám, že by tam nejakí fanúšikovia bučali. V Anglicku máme solídnych fanúšikov. A potom som prišiel sem, no bolo tu množstvo bučania. Čudné je to, že ma to vlastne potešilo. Bolo to nezvyčajné. Je to čudné, ale bol som šťastný. Skôr som to vnímal individuálne a tu a tam som videl britské vlajky medzi stovkami či tisíckami... medzi celým červeným morom, ale tu a tam bola britská vlajka."

"No boli tu aj ľudia z Mexika, Anglicka, myslím z Nigérie alebo kdekoľvek z Afriky a mali Hamiltonove tričká. Mali na nich meno Hamilton a stáli tam v záplave červenej. Pre mňa to bolo jednoducho pozitívne. Preto som po pretekoch povedal, že láska vždy zvíťazí. A skutočne som to vnímal tak, že prišiel ten neskutočný dážď a zmyl celú tu negativitu. Je to nádherný deň. Pre mňa to nemohol byť lepší deň a navždy si ho zapamätám," zdôraznil Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton a Valtteri Bottas
TASR/AP

Po pretekoch sa hovorilo aj o slovách Sebastiana Vettela po nedávnej Veľkej cene Veľkej Británie. Ten v ošiali radosti z víťazstva do vysielačky kričal, že anglickú vlajku vyvesí v sídle Ferrari v Maranelle. Mal to byť nejaký znak dobytia Hamiltonovho okruhu v Silverstone. Prinieslo mu to motiváciu?

"Úprimne povedané, ja nepotrebujem zbierať energiu z toho, čo robia ostatní. Koncentrujem sa len na seba. Skutočne verím, že... som koncentrovaný na to, aby som bol najlepší, ako len dokážem byť. Pretože keď som na svojom maxime, tak cítim, že dokážem jazdiť tak, ako som jazdil dnes. A to bez ohľadu na všetkých ľudí okolo, ktorí robia čo len chcú. Keď som sem prišiel, tak som povedal, že vidíme rôzne veci, ale často môžu byť len znakom slabosti..."

Tridsaťtriročný pretekár sa v ďalších slovách nechcel zaoberať konkurenciou a ani tým, prečo je Ferrari také silné. Naopak vyzdvihol svojich ľudí, ktorí podľa neho odvádzajú neskutočnú robotu. "Môžeme robiť len jedno: pod kontrolou máme len vlastný osud. Môžeme pracovať na svojich štartoch, môžeme sa snažiť zlepšiť. Musíme odvádzať lepšiu prácu a snažiť sa pochopiť naše auto, byť lepším, usilovať sa o lepší aerodynamický výkon a všetky rôzne veci. Som mimoriadne hrdý na našich ľudí," dodal Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton na pódiu
TASR/AP

Najnovšie z kategórie: NEMECKO

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk