F1.sk F1.sk

Wolff chcel zakázať útoky na Hamiltona už skôr
zdroj: TASR/AP

Wolff chcel zakázať útoky na Hamiltona už skôr

Toto Wolff po pretekoch musel vysvetľovať to, prečo sa Mercedes rozhodol pre tímovú réžiu, hoci na verejnosti prezentuje rovnosť šancí svojich pretekárov. Okrem toho, že sa rád pozerá na súboje strieborných šípov, však prezradil aj to, že nad uplatnením tímovej réžie premýšľal už skôr.

"Nemali sme tu najrýchlejšie auto. Musíme spraviť pred ďalšími pretekmi pokroky, to je teraz najdôležitejšie," vysvetľoval po pretekoch Wolff. "V tej chvíli ešte stále pršalo a ten súboj bol veľmi intenzívny. So smolou, ktorú sme v posledných pretekoch mali, sme mohli len všetko stratiť. Chceli sme zostať pokojní."

"V posledných troch veľkých cenách sme mali toľko smoly, prišli sme o toľko bodov… V tej chvíli ešte stále trochu pršalo, nuž sme nechceli nejaký súboj. No aj tak sme ho mali. Povedal som chlapcom, aby sme to len doviezli domov, aj keď by som ich veľmi rád videl bojovať," skonštatoval spolumajiteľ nemeckého tímu.

Jedným dychom však dodal: "Keby som mohol, zastavil by som to skôr, no nečakal som, že bude Valtteri taký tvrdý. To je inštinkt pretekára. Je to aj dôkazom toho, že oni dvaja majú povolené proti sebe bojovať, ale keď to začalo byť až príliš tesné, pomyslel som si, tak a zastavme to."

Valtteri Bottas v tomto roku prišiel už o nespočetné množstvo bodov. Wolff je spokojný s tým, že konečne sa šťastie usmialo aj na strieborné šípy. "Taký je motoršport. Preteky sa konajú v nedeľu, nie v sobotu. Všetka smola, ktorú sme doteraz mali, sa zrazu premenila na ohromné šťastie. To ma napĺňa radosťou."

Radosť mu spravil aj výkon Lewisa Hamiltona, ktorý sa dostal na najvyšší stupienok pre víťazov až zo štrnásteho miesta. Podľa Wolffa bola stratégia tímu "absolútne brilantná". "Samozrejme, že takéto rozdelenie áut vyvolalo zmätok. To však bola spolupráca tímu a výber správnych rozhodnutí."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk