F1.sk F1.sk

Hamilton: Najzmätočnejších jeden a pol sekundy... (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Hamilton: Najzmätočnejších jeden a pol sekundy... (VIDEO)

Keď Lewis Hamilton vypadol z kvalifikácie na Veľkú cenu Nemecka, bezmocne kľačal pri svojom monoposte a v očiach mal slzy. Zo sklamania sa však rýchlo otriasol, predviedol fantastický výkon a napokon zvíťazil. Zažil víkend plný emócií a z jeho pohľadu to skutočne bolo ako na horskej dráhe.

Nedlho pred koncom pretekov bol až štvrtý, ale pomohlo mu zaváhanie jeho majstrovského súpera Sebastiana Vettela. Ten si to zamieril do bariér a na trať svojim počinom povolal safety car, pod ktorým zašli do boxov dvaja jazdci, ktorí boli pred Hamiltonom: Valtteri Bottas a Kimi Räikkönen.

A do boxov mieril aj Hamilton, ibaže jeho ľudia si to na poslednú chvíľu rozmysleli a ponechali ho na trati. Bolo to veľmi kostrbaté a prekrižoval pri tom bielu čiaru oddeľujúcu boxovú uličku od pretekárskej dráhy, čo nie je povolené. Obdržal za to napomenutie, ktoré však bolo len jeho prvým v sezóne, takže sa nič tragické neudialo. Mohol sa tešiť z víťazstva.

"Bolo to najzmätočnejších jeden a pol sekundy, aké som kedy zažil," povedal Hamilton po pretekoch. "Ja som si myslel, že ostanem na trati. S pneumatikami som bol spokojný (v tom čase mali jeho ultrasofty za sebou len desať kôl, pozn. red.)... v tom okamihu mi povedali, nech prídem do boxov, ale videl som, ako tam predo mnou ide Valtteri. Čudoval som sa, či si sú tým istí."

"Ale keď som tam prichádzal, tak už odrazu hovorili 'nie, ostaň na trati'. Tak som v zásade nevedel, čo mám robiť, išiel som doľava, doprava, doľava, doprava. Spomalil som a prešiel som cez trávu... dal som si pozor na to, aby som sa na trať vrátil čo najbezpečnejšie."

"Neviem, či ste počuli následnú vysielačkovú komunikáciu. Boli to tie najzmätočnejšie sekundy, do ucha mi doslova kričali 'choď doľava, choď doprava'," usmieval sa už dobre naladený Lewis Hamilton, ktorý vyhral po štarte zo štrnásteho miesta. "Bol to ten najemotívnejší deň..."

"Nikto nikdy nechce byť predvolaný ku komisárom. Treba povedať, že majú najťažšiu prácu. Každá udalosť je totiž iná. Ja som k ním bol stopercentne úprimný a otvorený. Chodievam k ním veľmi zriedka. Požiadali ma vysvetliť, čo sa stalo. Priznávam, že v minulosti som u nich bol často, ale dnes je to len zriedka."

"Rešpektujem pravidlá a rešpektujem prácu, ktorú musia robiť. Bol som otvorený a povedal som, ako to bolo. Vypočuli si to a pochopili, aký zmätok tu vznikol," vysvetlil Hamilton, aby nakoniec dodal: "Toto bol napokon jeden neuveriteľný deň."

Najnovšie z kategórie: NEMECKO

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk