F1.sk F1.sk

Ferrari potvrdilo, že Marchionne už nebude schopný sa vrátiť do práce
zdroj: TASR/AP

Ferrari potvrdilo, že Marchionne už nebude schopný sa vrátiť do práce

Z prostredia Ferrari prichádzajú v týchto chvíľach doslova neuveriteľné správy. Ako sme vás už informovali, prezident a výkonný riaditeľ Sergio Marchionne má zdravotné problémy a situácia je pravdepodobne veľmi zlá.

"Predstavenstvo Ferrari sa na dnešnom stretnutí s hlbokým zármutkom dozvedelo, že prezident a výkonný riaditeľ Sergio Marchionne už nebude schopný vrátiť sa do práce," stojí v aktuálnom stanovisku. "Myšlienkami sme so Sergiom Marchionnem i jeho rodinou a sme veľmi vďační za výnimočný prínos, ktorý v posledných rokoch vo vedúcej pozícii Ferrari odviedol."

Novým prezidentom Ferrari sa stal John Elkann a spolumajiteľom bude navrhnuté, aby za výkonného riaditeľa nominovali Louisa C. Camilleriho. Ich stretnutie bude zvolané v priebehu najbližších dní.

Vzápätí vyšlo aj stanovisko spoločnosti Fiat Chrysler (FCA), ktorú Marchionne viedol. Jeho zdravotný stav sa vraj v posledných dňoch výrazne zhoršil a na pozícii výkonného riaditeľa ho s okamžitou platnosťou nahradil Mike Manley, ktorý viedol divíziu Jeep.

"Počas tohto týždňa sa pri zotavovaní pána Marchionneho objavili nečakané komplikácie, ktoré sa v priebehu posledných hodín výrazne zhoršili," stojí v reakcii FCA.

Svoje tlačové vyhlásenie následne publikoval aj John Elkann a úvodné vety vyznievajú veľmi nepríjemne: "Správy o Sergiovom zdravotnom stave som prijal s hlbokým smútkom. Táto situácia bola ešte pred niekoľkými hodinami nemysliteľná a vo všetkých z nás zanechala pocit nespravodlivosti. Myšlienkami som so Sergiom a s jeho rodinou."

Dodajme, že Sergio Marchionne mal 17. júna  66 rokov.

Najnovšie z kategórie: Sergio Marchionne

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk