F1.sk F1.sk

Vasseur schvaľuje pripravované pneumatikové zmeny
zdroj: Sauber

Vasseur schvaľuje pripravované pneumatikové zmeny

V priebehu piatkového dňa sme vás informovali o vypísaní nového tendra týkajúceho sa dodávateľa pneumatík pre roky 2020 až 2023. Cieľom zmien má byť v prvom rade zlepšenie šou a aj preto sa zbavíme zahrievacích dečiek, ktoré na pneumatikách vidíme pred ich nasadením.

"Na 200 percent som za!" znela reakcia šéfa Sauberu Frédérica Vasseura. "Celé tieto dečky sú ako nočná mora. Len výrobca gúm neprestajne hovorí, že sa bez nich nedá jazdiť, ale keď sa pozriete na F2, tak to zvládajú. Aj v DTM výrobca hovoril, že takto to nebude možné, ale predsa len to spravili."

"A ono je to jednoducho nočná mora. Pre každého je to nočná mora, ale v F2 teraz dokážu bez zahrievačov dať najrýchlejšie kolo už hneď po výjazde z boxov. Nuž a ak je to možné v F2, tak si viem predstaviť, že to vieme zvládnuť aj v F1."

Ďalšia zmena sa týka zväčšenia kolies; trinásť-palcové budú nahradené osemnástkami, pričom k tomuto kroku príde od roku 2021. "Myslím si, že tých trinásť palcov bolo s výnimkou 1,1-litrového Renaultu 5 v poriadku tak pred štyridsiatimi rokmi..."

"Ak chceme byť na technologickom vrchole, tak má zmysel držať sa reality," usmial sa Frédéric Vasseur. "A aj tých osemnásť palcov... nie som si istý, či je to o väčšine súčasných cestných áut, pretože to by už možno bolo 19 alebo 20."

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk