F1.sk F1.sk

Williams si nové predné krídlo pochvaľuje, aj keď časy ešte nezlepšilo
zdroj: TASR/AP

Williams si nové predné krídlo pochvaľuje, aj keď časy ešte nezlepšilo

Williams prišiel do Nemecka s novým predným krídlom. To podľa Paddyho Lowa naplnilo očakávania. Tím ho plánuje používať aj po zvyšok nemeckého víkendu. Aj s jeho pomocou sa totižto podarilo predísť problémom s deaktiváciou systému DRS, ktoré pilotov postihli v Silverstone.

"Bol to pomerne dobrý deň. Na toto podujatie sme doviezli nové predné krídlo, ktoré je nové odhora až nadol," hovoril v piatok večer Paddy Lowe. "V prvom tréningu sme si prešli dôkladným testovacím programom s množstvom meraní a vizualizáciami toku vzduchu. V jednom okamihu bolo auto kompletne natreté zelenou (flow-viz farbou, pozn. red.)."

"Program sa podarilo zvládnuť mimoriadne dobre. Toto predné krídlo využijeme aj vo zvyšku víkendu, keďže splnilo všetko, čo sme od neho čakali. Od oboch jazdcov sme dostali pozitívne ohlasy," potešil sa Lowe.

Hoci palec hore ukázali Stroll aj Sirotkin, na lepšiu ako devätnástu a osemnástu priečku to v druhom tréningu nestačilo. Horšie skončil iba Vandoorne, ktorý mal so svojím autom značné problémy.

Ako hodnotil piatok Sirotkin? "V oboch tréningoch sme mali rušný program, koncentrovali sme sa predovšetkým na predné krídlo. Našli sme nejaké veľmi zaujímavé a pozitívne veci, ktoré nám dodali viac rýchlosti, s ktorou môžeme pracovať. Celkovo je to dobrý krok správnym smerom. Teraz je na nás, aby sme si v noci prešli všetkými výsledkami a dostali z auta maximum. Sme na začiatku pozitívnej cesty."

Najnovšie z kategórie: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk