F1.sk F1.sk

Ferrari nasadilo nový výfukový systém (+VIDEO)
zdroj: Twitter/F1

Ferrari nasadilo nový výfukový systém (+VIDEO)

Ferrari v Nemecku ukázalo, že to s útokom na majstrovský titul myslí vážne. Do prvého piatkového tréningu prišlo so zmenenou zadnou časťou. Centrálnym prvkom noviniek je nové rozloženie výfukov. Agresívny vývojový program teda intenzitou vôbec nepoľavuje.

Dva vývody z turba Scuderie boli doteraz umiestnené po stranách hlavného výfuku. V tejto oblasti teraz prišlo k zmene. Zatiaľ čo Kimi Räikkönen v piatok jazdil so starším riešením, u Sebastiana Vettela sme si mohli všimnúť, že dva vývody z turba sa už vynímali nad hlavným výfukom.

Nemcovo Ferrari malo okrem toho nasadenú upravenú verziu zadného krídla, ktorého predná hrana je v strede prehnutá smerom dohora. Motorsport.com sa domnieva, že Maranello chce týmito zmenami využiť šedú zónu v pravidlách a fúkať aspoň časť výfukových plynov na zadné krídlo.

Takéto riešenie prinesie Ferrari ešte jednu výhodu; keďže už nie sú menšie výfuky po stranách, je možné v tejto oblasti nasadiť kryty motora, ktoré tesnejšie obopnú vnútorné komponenty. O čosi podobné by sa mohli pokúsiť aj iné tímy, no problém by mohli mať tie, ktoré využívajú len jediný podporný stĺpik zadného krídla. Vďaka tomu, že Ferrari ich má až dva, môže stredom viesť výfukové trubice.

Najnovšie z kategórie: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk