F1.sk F1.sk

Ricciardo vyštartuje posledný, motorové súčiastky mení aj Ferrari
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo vyštartuje posledný, motorové súčiastky mení aj Ferrari

Ako sme vás už v priebehu týždňa informovali v rubrike pitstop, Daniel Ricciardo bude nútený prijať trest za výmenu súčiastok pohonnej jednotky. V jeho prípade ide podľa všetkého o prípravu na preteky v Maďarsku, ktoré by Red Bullom mali sadnúť najviac.

FIA vo svojej správe potvrdila, že pred začiatkom prvého piatkového tréningu Ricciardo nasadil novú jednotku MGU-K, elektroniku a batériu. Vo všetkých troch prípadoch už prekročil povolený limit. Štartovať teda bude z konca štartového poľa, za MGU-K sa totižto "rozdáva" desať miest, za elektroniku a batériu po päť.

Tím zatiaľ v Austrálčanovom prípade nevymenil spaľovací motor, MGU-H ani turbo. Je však možné, že sa tak v priebehu piatka či soboty ešte stane. "Uvidíme po tréningu. Neviem, či príde aj nový spaľovací motor. Viac sa dozvieme v priebehu dňa," informoval Horner.

Ricciardo nie je jediným pilotom, ktorý nasadí nové diely. Novú jednotku MGU-K dostanú aj obe Ferrari, oba Haasy a tiež Saubery. U všetkých ide len o druhú, takže žiadne tresty nie sú potrebné. Nové batérie dostanú popri Ricciardovi a Verstappenovi aj Räikkönen s Vettelom. Okrem Ricciarda všetko v limite.

Budeme priebežne aktualizovať.

Najnovšie z kategórie: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk