F1.sk F1.sk

Gasly povedal komisárom o incidente, za ktorý dostal trest, že si ho "užil"
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Gasly povedal komisárom o incidente, za ktorý dostal trest, že si ho "užil"

Pierre Gasly počas rozhovorov s novinármi v Hockenheime prezradil, že počas vypočúvania vo veci jeho incidentu so Sergiom Pérezom zo Silverstone komisárom povedal, že si súboj užil. Tí mu zaň udelili päťsekundový trest, ktorý ho odsunul z bodovaných priečok. Rozhodnutie vtedy označil slovkom "bullshit".

Médiám v Nemecku priznal, že ho trest "ešte stále štve". "Som spokojný so svojím manévrom. Sergiovi a komisárom som povedal, že som si ho užil. Spýtali sa ma, aký mám naň názor? Povedal som, že som si ten súboj užil."

Gaslymu prekáža nekonzistentnosť komisárov. Verí, že iným pretekárom rovnaké incidenty prešli. "Bolo to jasné, akceptujem to, ale stále si myslím, že trest bol zbytočný — hlavne pri tých ostatných incidentoch. OK, dajte mi päť sekúnd, ale potom rozdajte po päť sekúnd aj pri všetkých incidentoch, ktoré sme od začiatku sezóny videli."

"V Rakúsku ma trafili v prvom kole, prišiel som o polovicu podlahy a nič sa nestalo. Ja som bol v pohode, OK, žiadny trest, to je fér. Ale nedávajte mi trest za takú drobnosť ako v Silverstone."

"Nechcem sa už nad tým zamýšľať. Teraz ma čakajú dva súťažné víkendy za sebou — dve príležitosti na dva dobré preteky," dodal Gasly.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk