F1.sk F1.sk

Vettel Hamiltonovi jeho slová nezazlieva, aj keď boli "hlúpe"
zdroj: TASR/AP

Vettel Hamiltonovi jeho slová nezazlieva, aj keď boli "hlúpe"

Sebastian Vettel hovoril počas dlhej štvrtkovej tlačovky aj o svojom hlavnom majstrovskom súperovi Lewisovi Hamiltonovi. Vrátil sa k jeho silverstonským vyjadreniam, ktorými Ferrari obvinil zo "zaujímavej taktiky". Naznačil tak skutočnosť, že Kimi Räikkönen do neho mohol vraziť úmyselne a pomôcť tak kolegovi.

Angličan neskôr vychladol a tieto úvahy odvolal. Priznal, že všetci občas povieme hlúposti, ale poučíme sa z nich. "Podľa mňa je to fajn," zareagoval Vettel. "Bolo hlúpe povedať to, ale predsa len sa pretekáme a všetci sme už boli v takejto situácii."

"Keď vás niekto trafí bez toho, aby ste spravili niečo zlé, tak to nikdy nie je ideálne. A fajn je aj to, že si vyjadríte svoj názor: aj keď nie je správny alebo rozumný. Je to ľudské a podľa mňa je to fajn."

Hovorilo sa aj o hlavnej udalosti dnešného dňa, ktorou bola nová dvojročná zmluva Lewisa Hamiltona s Mercedesom. Ten teda v striebornom ostane aj v rokoch 2019 a 2020. 

"Gratulujem!" znela Vettelova reakcia. "Neviem len, prečo to trvalo tak dlho, veď podľa mňa to bolo celkom jasné. Napokon chceme bojovať s tými najlepšími a Lewis patril medzi najlepších už od okamihu svojho vstúpenia do Formuly 1."

Zaujímavé slová sa objavili v preview Mercedesu pred VC Nemecka. Podľa Tota Wolffa mali strieborní v posledných troch podujatiach najrýchlejšie auto. Je to pravda? "Myslím si, že všeobecne by som s tým súhlasil. V niekoľkých posledných podujatiach mali rýchlejšie auto."

"Ale v Silverstone sme im podľa mňa boli vyrovnaní. Bolo to skvelé, pretože na tomto mieste sme predtým zvykli byť slabí. Na zvyšných okruhoch (Francúzsko, Rakúsko) boli o niečo silnejší a uvidíme, ako sa to vyvinie počas tohto víkendu. My sme v Silverstone predstavili novinky, ktoré by mali fungovať aj tu."

"Je to o neprestajnom hľadaní výhody. Jeden okruh môže sadnúť vám, druhý zasa niekomu inému. Uvidíme, ale podľa mňa máme skvelé auto a navyše aj obrovský potenciál ešte ho zlepšiť," dodal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk