F1.sk F1.sk

Prečo Hamilton v Silverstone nemal ideálny štart?
zdroj: Ferrari

Prečo Hamilton v Silverstone nemal ideálny štart?

Lewis Hamilton vstupoval do Veľkej ceny Veľkej Británie z prvého miesta, o ktoré však veľmi rýchlo prišiel. Ihneď po štarte ho predbehli Sebastian Vettel i Valtteri Bottas, pričom takmer stratil pozíciu aj voči Kimimu Räikkönenovi; v ich priamom súboji sa však zrodila kolízia.

Čo sa to vlastne stalo, že Hamilton vyštartoval tak pomaly? 

"Jednoduchá odpoveď je tá, že sa nám pretočili kolesá," vysvetlil šéfinžinier Mercedesu pre dianie na trati Andrew Shovlin. "Na štartovom rošte bol o niečo slabší grip, ako sme očakávali. Pritom sme tam absolvovali tréningové štarty, pretože v Silverstone nám to umožnia skúšať priamo z roštu..."

"V nedeľu sme však z nejakého dôvodu nedostali to, čo sme očakávali. Keď sa vám pretočia kolesá, stratíte trakciu: tým pádom prišiel pomerne rýchlo o pár miest. Počas tohto týždňa tu (v továrni, pozn. red.) odvádzame množstvo práce a pokúšame sa pochopiť to."

"Sami totiž dobre vieme, že ak sa kvalifikujeme na pole position, tak sa z čiary potrebujeme odraziť rovnako dobre ako autá Ferrari. Presne o to sa pokúsime aj najbližšie v Hockenheime," dodal Shovlin.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk