F1.sk F1.sk

Hlavným súperom Renaultu je už Haas, nie McLaren
zdroj: Renault Sport

Hlavným súperom Renaultu je už Haas, nie McLaren

Štartové pole Formuly 1 je v tomto roku dosť výrazne rozdelené do dvoch kategórií. V tej prvej sú Ferrari, Mercedes a Red Bull, v tej druhej celý zvyšok sveta. Na štvrtej priečke je aktuálne so ziskom 70 bodov Renault - dlho sa zdalo, že jeho hlavným súperom by mohol byť McLaren, ale už to neplatí.

Piaty je aktuálne Haas (51), šiesta Force India (49) a McLaren je už až siedmy (48). Nico Hülkenberg pripomenul. že práve toto je nová realita. "Zdá sa, že áno a vyzerá to tak už zopár víkendov," reagoval Hulk na otázku, či je hlavnou hrozbou Renaultu práve Haas. "Otočilo sa to v ich prospech. Haas sa zrýchlil a McLaren naopak podľa všetkého trochu stratil."

"Berieme ich vážne, pretože sú rýchli. To, ako sa do tejto situácie dostali (narážka na úzku spoluprácu s Ferrari, pozn. red.), z môjho pohľadu nehrá žiadnu rolu. Sú silní a musíme sa s tým vysporiadať. V Rakúsku potvrdili svoj potenciál, predtým sa im to príliš nedarilo. Forma je vrtkavá a raz ju majú, raz nie, no napokon majú silné auto a dobrý balík," dodal Nemec.

Podobne to vníma aj druhý pretekár Renaultu Carlos Sainz. Ten pripomenul, že Haas je v kvalifikácii silnejší ako žlto-čierni. Dá sa predpokladať, že za to môže špeciálny motorový mód Ferrari, ktorým Renault nedisponuje - teda do istej miery disponuje, ale len v obmedzenej sile.

"Na okruhu Paula Ricarda sme na nich v kvalifikácii stratili štyri desatinky, v Rakúsku to bolo sedem desatín sekundy, takže množstvo času. V pretekoch je to potom menej, čo je dobrá správa, ale dobre vieme, aká dôležitá je kvalifikácia," poznamenal Sainz.

K situácii sa vyjadril aj pretekár Haasu Kevin Magnussen. Podľa neho pôjde o konzistentnosť. Práve tá môže byť v boji o štvrté miesto rozhodujúca. Nuž a rovnako to vidí aj Hülkenberg: "V niekoľkých posledných pretekoch to možno neplatilo, ale predtým sme boli najkonzistentnejší práve my. Práve preto sme sa dostali na štvrté miesto a preto si ho zaslúžime."

"Mali sme aj zopár ťažkostí a technických problémov, ale veríme, že sme ich už prekonali. Veríme, že sa vrátime do formy a stabilizujeme sa na danom mieste. Máme dobrý balík a pripravujeme niekoľko ďalších vecí, ktoré predstavíme v priebehu najbližších víkendov. A čakajú nás aj okruhy, ktoré by nám mali viac sadnúť. Posledné tri trate boli ako šité na mieru Haasu. Osobne si myslím, že máme lepší balík a sme silnejší, ale musíme to potvrdiť," dodal Nico Hülkenberg.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk