F1.sk F1.sk

Villeneuve kritizuje Williamsovú: Tím je mŕtvy
zdroj: Williams

Villeneuve kritizuje Williamsovú: Tím je mŕtvy

S tímom Williams to ide od desiatich k piatim. Už záver intenzívnejšieho pôsobenia Sira Franka Williamsa nebol práve ideálny a tím sa musel obzerať po platiacich jazdcoch, no situácia sa ešte zhoršila. Jeho dcéra Claire za svoj prístup nie je práve velebená; tradičná stajňa sa už vôbec neobzerá po kvalite, ale len po pretekároch, ktorí jej prinesú peniaze.

To neznamená, že Lance Stroll a Sergej Sirotkin sú slabí a pomalí, no ich hlavnou devízou sú rozhodne silní sponzori. Nemajú skúsenosti a celá loď takto nielenže nedokáže nájsť správny smer, ale dokonca klesá ku dnu. Podľa Jacquesa Villeneuva je to aj vina Claire Williamsovej, z ktorej podľa neho nikdy nemala byť šéfka tímu.

Keď dostal otázku týkajúcu sa šancí Williamsu opäť napredovať, bol celkom jasný a priamy. "Nie! Tím je mŕtvy," odpovedal Jacques pre nemeckú verziu Motorsport.com. "Ja tam nič nevidím... jednoducho tam neexistuje žiadny manažment."

Villeneuve je posledným majstrom, ktorý získal titul vo farbách Williamsu. A bolo to veru poriadne dávno, pretože sa mu to podarilo ešte v roku 1997. Aj posledné víťazstvo je už dosť ďaleko a ono to bola ešte aj poriadna náhoda. Pastor Maldonado zvíťazil v Barcelone 2012 vďaka pneumatikám Pirelli, ktoré tomuto tímu v daný víkend nečakane dokonale sadli.

Kanaďan ďalej hovoril aj o tom, že Frank Williams nikdy nemal odovzdať kontrolu nad tímom svojej dcére. "Existovala pritom alternatíva: buď dedička alebo dedič. A oni uprednostnili Claire pred Jonathanom. Veľká chyba! Stačí sa pozrieť na to, ako na tom dnes tento tím je."

Aby sme veci dovysvetlili: Sir Frank má tri deti, synov Jonathana a Jamieho, dcéru Claire. Práve Claire mala k tímu najbližšie, pretože začínala ako jeho tlačová hovorkyňa. Jonathan však tiež pôsobil v motoršporte, pretože bol spoluvlastníkom tímu iSport v GP2, cez ktorý sa nahor predral napríklad Timo Glock.

Jonathan Williams podľa svojho otca nebol dosť "silný" na to, aby prevzal tieto úlohy, ale dnes sa jeho meno spomína čoraz častejšie. Vôbec nie je vylúčené, že nahradí Claire.

"Keď v tíme niečo nefunguje, tak sa musíte pozrieť na vrchol pyramídy," skonštatoval Villeneuve pre Motorsport-Total.com. "Ryba smrdí od hlavy. Oni sú však celkom slepí a nie sú schopní vidieť ani to, ako na tom tím je. Treba si priznať, že tam vyrobili poriadnu kopu hnoja. Osobne si neviem predstaviť, ako by sa z toho dostali. Jednoducho to nevidím."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk