F1.sk F1.sk

Ricciardo dúfa, že rozhodnutie prejsť k Honde nie je len o emóciách
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo dúfa, že rozhodnutie prejsť k Honde nie je len o emóciách

Red Bull Racing pred časom oznámil, že od budúceho roku bude odoberať pohonné jednotky z dielne Hondy. Aktuálne spolupracuje s Renaultom a ako sa ukázalo, dokáže vyhrávať preteky, avšak len za určitých okolností. Jednoducho sa musí niečo zomlieť, prípadne ide o typ trate, na ktorom Mercedes a Ferrari nedokážu využiť svoju výkonnostnú výhodu.

Daniel Ricciardo zatiaľ nie je celkom presvedčený o tom, že ide o správny krok. "Pravdepodobne až do okamihu, ako si s Hondou zajazdím, sa to stopercentne ani nedozviem," odpovedal na otázku Motorsport.com. "Pochopiteľne, že s ľuďmi z nášho tímu som sa o tom už viackrát bavil a dali mi svoje zdôvodnenia."

"Pre mňa je dôležité pochopiť, prečo tak spravili. Nemôže to byť len o emóciách. Nemôže to byť o tom, že 's Renaultom to ide do sr****k a chceme zmenu'. Je zrejmé, že naši ľudia si odviedli svoje domáce úlohy. Sú presvedčení o tom, že je to správny krok a nie len rozhodnutie založené na emóciách," pokračoval Austrálčan.

K situácii sa vyjadril aj šéf Red Bullu Racing Christian Horner, podľa ktorého Ricciarda ani nebolo potrebné príliš presviedčať. "Sadli sme si a vysvetlili sme uvažovanie za vykonanými zmenami," povedal Horner. "Realita je taká, že vyzrel čas na zmenu. Rok čo rok robíme to isté a teraz sme v podaní Hondy videli jednoznačný progres. Máme pocit, že po stránke našej evolúcie a vývoja je to správny okamih pre zvolenie inej cesty."

Agregáty Hondy aktuálne využíva tím Scuderia Toro Rosso a aj keď sa v prvom podujatí v Kanade ukazovali výkonnostné pokroky, prvotná eufória akosi upadla. Pierre Gasly sa v Silverstone otvorene sťažoval na to, že Honda stráca na rovinkách oproti ostatným agregátom takmer sekundu. To isté však vieme povedať aj o Renaulte a Max Verstappen volil veľmi podobné slová.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk