F1.sk F1.sk

Bol záver silverstonských pretekov ochutnávkou druhej polovice sezóny?
zdroj: Ferrari

Bol záver silverstonských pretekov ochutnávkou druhej polovice sezóny?

Ross Brawn je spokojný s tým, ako sa vyvíja aktuálna sezóna. Ferrari a Mercedes sú približne na rovnakej výkonnostnej úrovni a malé kolísanie formy registrujeme len v spojitosti s podmienkami na rôznych okruhoch. Jedna trať sadne lepšie jednému, druhá druhému. Svoju rolu zohráva aj počasie a spolupráca áut s pneumatikami, ale pred začiatkom víkendov je takmer nemožné predpovedať, ako to dopadne.

Vo Veľkej Británii mal byť jasným favoritom Mercedes, pretože okruh Silverstone je ako šitý pre auto W09. Avšak bolo možno o desať stupňov teplejšie, ako by si to strieborní želali a Ferrari bolo odrazu v hre. Scuderii navyše do karát zahrala aj skutočnosť, že Lewis Hamilton bol po kolízii v prvom kole až sedemnásty.

"Sebastian vybojoval svoje 51. víťazstvo vo Formule 1, ktorým sa dostal na úroveň Alaina Prosta na tretie miesto najúspešnejších jazdcov F1," povedal športový šéf F1 Ross Brawn po anglických pretekoch. "Nemôžeme to vnímať ako bod zvratu, pretože osembodový náskok je v polovici sezóny malý, ale rozhodne to bol významný výsledok - tak po technickej, ako aj po psychologickej stránke. A teraz mierime na domáce preteky jazdca Ferrari do Nemecka."

"Hamiltonovo súťažné tempo však bolo fenomenálne a ktovie, čo by sa stalo, ak by sa Vettel a Bottas po štarte nedostali pred neho. Istá je však jedna vec: preteky, v ktorých mal od Vettela opäť prevziať majstrovské vedenie, boli z jeho pohľadu napokon len minimalizovaním škôd."

Za nami je desať veľkých cien, po ktorých má Ferrari štyri víťazstvá a Mercedes tri. Medzi konštruktérmi je Scuderia o dvadsať bodov vpredu. Brawn očakáva, že vyrovnané to bude až do konca. 

"Ferrari ukázalo, že po stránke vývoja sa už Mercedesu vyrovnalo. A rovnako aj po stránke schopnosti dostať zo svojho technického balíka maximum. Je to prísľubom ešte vzrušujúcejšej druhej časti sezóny, pričom jej možnú príchuť sme mali možnosť ochutnať v posledných kolách silverstonských pretekov," odkázal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk