F1.sk F1.sk

Symonds: Mali by sme sa začať baviť o troch autách na tím
zdroj: Williams

Symonds: Mali by sme sa začať baviť o troch autách na tím

Nové tímy sa v súčasnosti do Formuly 1 nehrnú a niekoľko z tých terajších má vážne finančné problémy. Nie je preto vôbec vylúčené, že o niektoré v dohľadnej dobe prídeme. Technický riaditeľ Formuly 1 Pat Symonds teda otvára otázku troch monopostov na tím.

Tímy môžu momentálne jazdiť najviac s dvoma autami. Vo výnimočných prípadoch, akým je napríklad zranenie jazdca, je povolené nasadiť len jedno. Tri monoposty sme však nevideli poriadne dlho. Naposledy na Veľkej cene Nemecka 1985, kedy v autách Renaultu sedeli Derek Warwick, Patrick Tambay a Francois Hesnault.

Na minulotýždňovej konferencii Motoršportovej asociácie spomínanú tému načal Pat Symonds. "Zatiaľ to nebolo v programe. Je to však dobrý bod rozhovorov a niečo, čo azda na ďalšom stretnutí prediskutujeme."

Liberty Media má záujem na tom, aby sa na štartovom rošte predstavilo viac ako len dvadsať áut. "Uvažovalo sme o tom, aký by bol ideálny počet áut. Viac to však súviselo s otázkou, či by sme mali vo Formule 1 predstaviť viac tímov."

"Myslím si, že v súčasnosti je jedným z problémov, ktorými Formula 1 trpí, ten, že tímy majú azda až priveľkú moc," pokračuje Symonds narážajúc na Ferrari a Mercedes. "Niekedy je to také, ako keby si odsúdenci mali zahlasovať za svoju popravu."

Súčasní majitelia v tom vidia problém. "Domnievam sa, že im bude robiť starosti fakt, že ak tu budeme mať menší počet tímov, ktoré budú mať väčšiu moc, tak to určite nebude hrať v prospech zmien. My všetci však zmenu potrebujeme, musíme sa vyvíjať s tým, ako sa mení šport a celý svet okolo nás."

Najnovšie z kategórie: Pat Symonds

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk