F1.sk F1.sk

Vettel sa sťažoval na rýchly safety car. O čo šlo? (+VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Vettel sa sťažoval na rýchly safety car. O čo šlo? (+VIDEO)

Počas poslednej veľkej ceny nám réžia ponúkla veľmi zaujímavý úryvok z vysielačky Sebastiana Vettela. Ten v ňom žiadal vedenie pretekov, aby Bernd Mayländer v bezpečnostnom vozidle ubral.

"Tak povedzte safety caru, aby spomalil," zneli Nemcove slová, ktoré nám ponúkla réžia pretekov. Keď sa o nich dozvedel Charlie Whiting, zostal poriadne prekvapený.

"Príliš rýchly safety car? To je nezvyčajné. Nepočúvam neustále všetkých pilotov a túto správu som nezachytil. Ale vyriešiť tento problém bude jednoduché!" zasmial sa Charlie Whiting.

Piloti sa väčšinou zvyknú sťažovať na presne opačný problém. Jazdou za bezpečnostným vozidlom sa znižujú teploty pneumatík a po ukončení fázy SC vznikajú nebezpečné situácie. Aj preto dostal Bernd Mayländer pred začiatkom sezóny nový Mercedes, v ktorom zvládne obehnúť trať v Silverstone o sedem sekúnd rýchlejšie ako vlani a svoje štvrtkové tempo vylepšil o päť sekúnd.

"To je vôbec prvýkrát, čo počujem jazdca spomínať niečo takéto," čudoval sa nezvyčajnej správe David Croft. Nad príčinami sa zamýšľal Martin Brundle: "Je to kvôli tomu, že nechce, aby Mercedes mohol ísť tak rýchlo za safety carom Mercedesu. Čo iné by to mohlo znamenať? A keďže je na mäkkých pneumatikách, chce, aby sa Bottas s Hamiltonom na tých svojich trápili."

Napokon sa však ukázalo, že dôvod bol úplne iný a šlo len o nešťastne vybranú správu réžiou pretekov.

Riccardo Adami, pretekový inžinier Sebastiana Vettela: "Autá o kolo môžu teraz predbiehať."
Sebastian Vettel:
"Koľko ich je?"
Riccardo Adami:
"Sleduj si zrkadlá. Prichádzajú dve autá. Sirotkin za Verstappenom a Stroll za Sirotkinom."
Riccardo Adami:
"Sirotkin je teraz v druhej zákrute za Verstappenom."
Sebastian Vettel:
"Tak povedzte safety caru, aby spomalil."
Riccardo Adami:
"Rozumiem."
Riccardo Adami:
"Sleduj si zrkadlá, nechaj ich prejsť. Ďalší je Stroll… OK."

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk