F1.sk F1.sk

Ricciardo: Najlepšie šance mimo Red Bull sú už fuč
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo: Najlepšie šance mimo Red Bull sú už fuč

Daniel Ricciardo sa pomaly vyrovnáva s tým, že z prípadného prestupu do iného tímu asi nič nebude. Najatraktívnejšie miestenky v iných stajniach sú už podľa neho rezervované pre iných pilotov.

Predstavitelia Mercedesu nechcú ani počuť o tom, že by dvojica Hamilton-Bottas nepokračovala aj v ďalšom roku. Zmluvu s Ferrari má stále Sebastian Vettel, po ktorého boku by mohli stáť Kimi Räikkönen či Charles Leclerc.

"Očividne to teraz začína vyzerať tak, že pravdepodobne zostanem, zatiaľ však atrament nie je na papieri," hovoril ešte cez víkend Ricciardo. "Stále sa snažím vyriešiť posledných pár vecí."

"Nie každé dvere sú zavreté, ale je viac a viac pravdepodobné, že ostatné tímy si asi ponechajú súčasné jazdecké zloženie. Nemám to potvrdené, ale ak čítate medzi riadkami, cítite, že to zostane takto," pripúšťa austrálsky pretekár. "Pokiaľ sa nebavíme o Red Bulle, tak Mercedes a Ferrari sú dve najatraktívnejšie možnosti. Ak to tam nebude možné, len ťažko ma niečo presvedčí, že je aj nejaká iná alternatíva, ktorá by bola lepšia ako Red Bull. Chcem sa len ubezpečiť, že sa rozhodnem správne."

Sebastian Vettel aj Lewis Hamilton reklamne hlásia, že by im neprekážalo spojenie so žiadnym pilotom, zároveň však dodávajú, že súčasné zloženie im vyhovuje a veľmi ho meniť nechcú.

Novinári to následne okomentovali tak, že Ricciardo je pre nich asi príliš rýchly, na čo rodák z Perthu žartovne dodal, že odkedy vyhral pole position v Monaku, sa ich snažil presvedčiť, že nie je taký dobrý. Verstappen ho totižto v pretekoch i kvalifikáciách od spomínaného momentu poráža.

"Max jazdí dobre, ale každý víkend od Monaka sa objavilo niečo, čo to trochu rozrušilo, alebo to bol kus smoly," dodával Ricciardo, ktorý mal problémy aj vo Veľkej Británii. V kvalifikácii mu prestalo fungovať DRS. "Nemyslím si, že ma tá vec s DRS stála piate miesto, ale vytáča ma to."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk