F1.sk F1.sk

Bottas vedenie neudržal: Bolo to ako na ľade
zdroj: Pirelli Motorsport

Bottas vedenie neudržal: Bolo to ako na ľade

Valtteri Bottas šiel do posledných kôl na pomerne starých stredne tvrdých pneumatikách. Mercedes to totižto riskol a rozhodol sa neprezuť. Tento ťah sa napokon ukázal ako zlomový. Bottas neprišiel len o víťazstvo, ale aj o pódium.

Ferrari pod Sebastianom Vettelom a Kimi Räikkönenom mali zato obuté mäkké pneumatiky so žltým označením. To, že Bottas stratil v prospech červených monopostov, sa azda nikomu nezdalo byť čudné. Niekoľko nadvihnutých obočí si však vyslúžil manéver Lewisa Hamiltona na svojho kolegu. Objavili sa podozrenia, že šlo o skrytú tímovú réžiu.

Valtteri Bottas však vysvetlil, že v posledných kolách sa mu šlo "ako na ľade". Jeho pneumatiky toho mali za sebou o takmer 25 kilometrov viac ako tie Hamiltonove. "Po prvom reštarte som viedol a v skutočnosti to bolo pomerne OK."

"Mal len pár kôl, kedy sa mu naskytla nejaká poriadna šanca," pokračoval Bottas. "Po druhom výjazde safety caru to bolo spočiatku fajn, ale začal sa dostávať veľmi blízko a ja som musel v každom kole na to tlačiť ako v kvalifikácii. Päť kôl pred koncom som už jazdil ako na ľade. Začal som strácať všetok grip, hlavne na zadnej náprave. Trakcia bola čoraz horšia. Preto sa na mňa vo výjazdoch z pomalých zákrut tak doťahoval a mal DRS."

"Skúšal som skutočne všetko, čo som vedel, aby som sa ubránil, ale všetko to bola len otázka času. To isté platilo v Lewisovom a v Kimiho prípade. Skúsili sme to, ale nič viac sme nemohli robiť," pokrčil plecami rodák z Nastoly, ktorý si polepšil aspoň v šampionáte. V ňom sa dostal na piate miesto pred Maxa Verstappena.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk