F1.sk F1.sk

Horner nemôže uveriť "šialenej" rýchlostnej výhode Ferrari
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner nemôže uveriť "šialenej" rýchlostnej výhode Ferrari

Christian Horner sa po pretekoch ani veľmi nepozastavoval nad tým, že Max Verstappen nedokázal za sebou Kimiho Räikkönena udržať. Piloti Red Bullu boli totižto "neskutočne vystavení šialenej rýchlosti" áut z Maranella.

Verstappen s Räikkönenom zviedli pekný súboj. Hneď po reštarte sa chyby dopustil Fín, ktorý bol v Stowe príliš široký a svoj útok musel na pár chvíľ odložiť. Pred Red Bull sa mu podarilo dostať neskôr v zákrute Brooklands, no Verstappen ho prekvapil na vonkajšej strane Luffield. Holanďan ešte pár zákrut odolával, no z boja vyšiel víťazne Iceman.

"Boli sme neskutočne vystavení pri obrane aj pri útoku," krútil hlavou Horner. "Po reštarte ste u Kimiho mohli vidieť to množstvo dodatočného výkonu. Bolo to tak trochu ako v Mexiku 2015. Šli sme v našom kvalifikačnom režime proti tomu Kimiho a bolo vidno ten rozdiel."

Verstappen sa snažil uplatniť svoje schopnosti, no na rovinkách toho veľa nezmohol. "Videli ste, ako tvrdo musel Max pracovať, aby Kimiho udržal za sebou. Ich rýchlostná výhoda bola šialená. Po druhom reštarte mal problém v Stowe a aj tak bol v dvojke a trojke nalepený na Maxa. A, nanešťastie, Daniel nemohol zaútočiť na Valtteriho, hoci mal lepšie pneumatiky a viac gripu. Dokonca aj s DRS sme zaostávali."

Horner zdôrazňuje, že zvyšujúci sa počet zákrut, ktoré piloti bez problémov zvládnu na plný plyn, len zväčšuje rozdiely medzi jednotlivými pohonnými jednotkami. Tímy s menším výkonom totižto musia obetovať rýchlosť v zákrutách za pár kilometrov naviac na rovinkách.

"Problém v Silverstone je teraz taký, že je to okruh, na ktorom sa ide úplne na plný plyn. V kvalifikácii ste na plyne až 82 percent času," podotýka Horner. "Takže zákruty ako Copse, Becketts či Stowe už nie sú v týchto autách výzvou. Všetci teraz jazdia cez Copse na plný plyn."

"Ak sa pozriete na naše zadné krídlo, uvidíte, že tu jazdíme s prítlakom na Spa, zatiaľ čo všetci ostatní ho majú o čosi viac. Pokiaľ viem, tak sme v kvalifikácii boli v každej jednej zákrute rýchlejší ako Sebastian (Vettel, pozn. red.), čas sme však strácali na rovinkách," dodal Brit.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk