F1.sk F1.sk

Ricciardo sa ponoril do obdobia smoly, nevie sa dočkať týždňa voľna
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo sa ponoril do obdobia smoly, nevie sa dočkať týždňa voľna

Daniel Ricciardo prišiel do cieľa Veľkej ceny Veľkej Británie na piatom mieste. Tento výsledok ho nepotešil a je rád, že po hustom období a troch okamžite po sebe nasledujúcich pretekoch si konečne užije aj trochu oddychu. Aspoň pár dní.

Vo Francúzsku jazdil s poškodeným predným krídlom a skončil štvrtý, v Rakúsku vypadol po technickom probléme a vo Veľkej Británii prezul tesne pred výjazdom safety caru, na čo nepríjemne doplatil. Na konci pretekov sa aj tak dotiahol na trápiaceho Valtteriho Bottasa, ale zaútočiť už nedokázal.

"Dostal som sa blízko, bol som na dosah, ale bližšie to už nešlo. Keď som sa k nemu približoval, začalo mi to ničiť pneumatiky," povedal Ricciardo pre Sky Sports F1. "Grip, ktorý sme mali pri jeho stíhaní, nám odrazu zmizol, keď sme sa k nemu priblížili."

"Teraz sa už teším na týždeň voľna. Za nami sú tri podujatia po sebe a v každých pretekoch sa nám niečo pokazilo. Pre zastávku v boxoch sme sa rozhodli v poslednej chvíli a odrazu na trať vyšlo safety car, takže sme prišli o pozície. Mali sme smolu," skonštatoval Austrálčan.

V spomínaných troch podujatiach bol Ricciardo pravidelne pomalší ako jeho kolega Max Verstappen. Od okamihu, ako v Monaku zvíťazil, sa mu nedarí a na Sebastiana Vettela aktuálne stráca už 65 bodov.

"Od Monaka sa nám veruže nedarí. To víťazstvo ma teší, ale nechcem, aby to bolo naše posledné 'hurá'. V posledných troch podujatiach boli veci akosi proti nám. Teraz sa musíme pokúsiť o to, aby sme to v Hockenheime a v Budapešti zvrátili. Ale najskôr sa určite teším na týždeň preč od pretekárskych áut," dodal Daniel Ricciardo.

Druhý pretekár Red Bullu do cieľa ani neprišiel. Max Verstappen mal problém so systémom brake-by-wire, čo napokon viedlo aj k problému s prevodovkou.

"Našťastie to bolo dobré aspoň minulý týždeň a aj dva víkendy predtým boli pozitívne," znela Verstappenova reakcia. "Pretekársky šport je niekedy aj taký. Tieto veci sa stali už mnohokrát a prihodia sa aj v budúcnosti. Jasne, že som chcel skončiť piaty a získať aspoň nejaké body... takto totiž nemám nič."

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk