F1.sk F1.sk

Ericsson pri havárii pochybil a nestlačil tlačidlo deaktivujúce DRS (VIDEO)
zdroj: Alfa Romeo Sauber F1 Team

Ericsson pri havárii pochybil a nestlačil tlačidlo deaktivujúce DRS (VIDEO)

Marcus Ericsson sa postaral o mimoriadne zdramatizovanie Veľkej ceny Veľkej Británie. Jazdil za Sergiom Pérezom, na ktorého chcel zaútočiť, ale v Abbey stratil kontrolu nad svojim autom a tvrdo havaroval. Na trať vyšlo safety car a postaralo sa o poriadne napínavý boj o víťazstvo.

Ericssonov problém vznikol kvôli tomu, že na vstupe do zákruty sa mu nepodarilo zatvoriť zadné krídlo.

"V pretekárskej situácii sa v DRS zóne pokúšate o to, aby ste krídlo zatvorili čo najneskôr a potom ho opäť čo najskôr otvorili, aby ste k súperovi ostali čo možno najbližšie," skonštatoval švédsky pretekár, ktorému dáta neskôr v garáži ukázali, že nestlačil tlačidlo: "Mám ho za volantom, no okruh je tam hrboľatý a na vstupe idem aj na obrubník, takže sa mi prst asi zošmykol a tlačidlo som netrafil."

Následne zdôraznil, že určite sa nepokúšal o to, aby zákrutu prešiel s otvoreným DRS: "Podľa nás to ani nebolo možné. Takto som si to vlastne skúsil a nedopadlo to dobre."

Ericsson má pocit, že asi by bolo ideálne trochu pozmeniť volant. Bude potrebné zabrániť tomu, aby sa niečo podobné ešte zopakovalo. "Na takýchto tratiach sa musíme postarať o to, že dané tlačidlo bude o niečo väčšie. Musíme spraviť niečo pre to, aby sa to nezopakovalo," pokračoval pilot Sauberu. "Ja som v zásade zatočil s otvoreným DRS, ale v tom okamihu som bol už len pasažierom. Auto sa otočilo."

V premávke vraj tú zákrutu nebolo možné zvládnuť naplno ani so zatvoreným DRS. "Nie, aj tak sme museli zvoľniť. Aj na to sa musíme pozrieť a zistiť, prečo sa DRS pri zvoľnení nedeaktivovalo. Ostalo otvorené," dodal Marcus Ericsson.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk