F1.sk F1.sk

Steiner priznal, že v Haase už Grosjeana začínajú mať dosť (VIDEO)
zdroj: Haas

Steiner priznal, že v Haase už Grosjeana začínajú mať dosť (VIDEO)

Romain Grosjean je sympatický a milý chlapík, avšak na trati dokáže spôsobiť poriadnu paseku. V tomto roku sa mu toho na rováši nazbieralo viac ako dosť, zničil množstvo súčiastok a tím pripravil o veľa cenných bodov.

Keď si to v stajni porátajú, tak tu už ide možno o milióny eur, ktoré je na jednej strane nutné zaplatiť za nové súčiastky, a na druhej strane o ne tím môže prísť kvôli horšiemu umiestneniu v konštruktérskom šampionáte.

Treba však povedať, že trpezlivosti s ním majú viac ako dosť. To, že niečo vyvedie, je už doslova pravidlom a problémom sa vyhol len vo Veľkej cene Rakúska, kde skončil štvrtý. V Silverstone bolo opäť všetko po starom: najskôr kolidoval s kolegom Kevinom Magnussenom a potom aj s Carlosom Sainzom. Komisári ho ani za jeden incident nepotrestali, ale...

"Ja by som to neoznačil za smolu," povedal šéf tímu Haas Günther Steiner. "Už to začína hnevať. Všetci dúfame, že to konečne naberie vzostupný trend, ale opäť sme dole v smetiach a potrebujeme sa z nich vyhrabať."

"OK, vyhrabeme sa, ale vždy je to o tvrdej práci. My by sme však tú tvrdú prácu mali investovať do získavania bodov a nie do vstávania zo zeme. Mali by sme stáť a pokúšať sa udierať čo možno najvyššie, no momentálne využívame množstvo energie len na to, aby sme sa dostávali z tých smetí..."

Steiner na druhej strane dodal, že Grosjeana bude aj naďalej podporovať: "A aj tak musím robiť, pretože chceme uspieť ako tím." Ale už to vraj môže dospieť do bodu, v ktorom to prestane tolerovať.

"Neviem, kde sa ten bod nachádza, ale ešte v ňom nie som," skonštatoval Günther Steiner. "Avšak ako som už povedal, v určitom okamihu už musíme prestať s takýmto strácaním bodov. To bude ten bod."

"V tomto jednoducho nemôžeme pokračovať. Sme v polovici sezóny a kvôli vlastným chybám sme prišli o veľké množstvo bodov. Nuž a toto veru nie je akceptovateľné," dodal Talian.

Romain Grosjean vs Kevin Magnussen

Romain Grosjean vs Carlos Sainz

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk