F1.sk F1.sk

Gasly neakceptuje stratu desiateho miesta, trest označil za "bullshit" (VIDEO)
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Gasly neakceptuje stratu desiateho miesta, trest označil za "bullshit" (VIDEO)

Pierre Gasly bol po Veľkej cene Veľkej Británie potrestaný. Za kolíziu so Sergiom Pérezom, po ktorej sa dostal na desiate miesto, obdržal päť trestných sekúnd a prepadol sa na trinástu priečku. Z jedného bodu sa tak napokon tešil jeho súper.

Dvojica sa dostala do kontaktu a z áut odleteli aj niektoré súčiastky. Podľa komisárov bola vina "celkom alebo do veľkej miery" na Gaslyho strane, pričom Péreza následne vytlačil aj mimo trate.

"Vďaka tomu výrazne obmedzil jeho schopnosť súperiť s ním v sedemnástej a osemnástej zákrute, takže Gasly sa v konečnom dôsledku dostal pred Péreza," stálo v stanovisku. "Išlo len o jemnú kolíziu, ale priamo prispela k predbehnutiu."

Ešte pred tým, ako padlo rozhodnutie, Gasly novinárom povedal: "Toto je pretekársky šport. Práve o tom to je, o vyrovnaných bojoch. Podľa mňa to nebolo nič veľké, trochu sme sa dotkli, ale obaja sme ostali na trati. Z môjho pohľadu to bola pekná bitka a užil som si ju."

"Nechal som mu dosť miesta, ale ani to nestačilo," reagoval Pérez. "Aj tak sme sa dostali do kontaktu a stratil som miesto. Podľa mňa to bolo neférové. Som rád, že FIA ho potrestala a vrátila mi jeden bod."

Keď sa to Gasly dozvedel, bol krajne nespokojný. Na Twitter pridal status s textom: "Je to absurdné. Každý víkend vidíme kontakty, po ktorých sa nekoná. Aj to je súčasť pretekárskeho športu a toho, prečo je taký vzrušujúci. Bola to tesná bitka a užil som si ju. Nechajte nás pretekať sa a skoncujte so všetkým tým 'bullshitom' s trestami!"

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk