F1.sk F1.sk

Vettel: Vďaka adrenalínu mi krk nerobil problémy
zdroj: TASR/AP

Vettel: Vďaka adrenalínu mi krk nerobil problémy

Voľný víkend určite padne Sebastianovi Vettelovi vhod. V sobotu mal totižto s krkom veľké problémy, kvôli nim sa dokonca bál, že nebude môcť nastúpiť do kvalifikácie. Tú zvládol, otázniky sa teda presunuli nad preteky. Podľa jeho slov však bolo všetko v poriadku; s bolesťou mu značne pomohol adrenalín.

Na otázku, či nemal strach z toho, že sa problémy vrátia, po víkende odpovedal: "Idúc do pretekov som ho veru mal, ale bolo to v poriadku. So všetkým tým adrenalínom… Asi to budem cítiť dnes v noci. Na tom už nezáleží. Vydržalo to a preteky boli fantastické."

Tím prišiel so zlepšovákom; Vettelova opierka hlavy si prešla miernou transformáciou, aby lepšie podporila jeho krk a aby sa jeho zranenie v pretekoch ešte nezhoršilo.

"Na štartovom rošte som sa cítil dobre, tak sme trochu (z výplne, pozn. red.) ubrali. Včera to bol, samozrejme, úplne iný deň. Kvalifikáciu som si veľmi neužil, jazdil som čo najmenej," vysvetľoval Vettel. "Dodatočnú výplň som tam mal na lepšiu podporu v zákrutách, napríklad v osmičke, kde sa ide na plný plyn. Dnes to nebolo nevyhnutné. Mal som dobrý pocit a s pretekmi som nemal problémy."

Sebastian Vettel sa teší z víťazstva
TASR/AP

Na ceste za víťazstvom si musel Vettel s Mercedesmi poradiť hneď dvakrát. Jeden sa mu podarilo prekonať na štarte, no vzrušujúcejšie chvíle prišli až po druhom výjazde Bernda Mayländera. Dve Ferrari a dva Mercedesy jazdili v tesnom závese. Na čele bol Bottas, ktorý sa na starších a tvrdších pneumatikách fenomenálne bránil. "Jazdí, akoby mu išlo o život," okomentoval jeho počínanie si Martin Brundle.

"Safety car to dosť okorenil. Boli to dobré chvíle, lebo Valtteri na to tlačil ako šialený. Ja som mal výhodu pneumatík, ale nebolo ľahké si nájsť cez neho cestu. No potom som ho prekvapil," pokračoval vysmiaty víťaz svojich druhých pretekov v Silverstone. "Nebol som si istý tým, či tú zákrutu zvládnem, no podarilo sa."

safety car, Valtteri Bottas, Sebastian Vettel
TASR/AP

Nebyť výjazdu bezpečnostného vozidla, všetko mohlo byť inak. Nemá Vettel pocit, že mal aj kus šťastia, a že mu to pomohlo pri problémoch s pneumatikami, ktoré mu v prvom stinte odišli skôr ako Mercedesom?

"Nesúhlasím. V prvom stinte bolo kľúčové spraviť si náskok, čo sme zvládli. Na konci boli Valtteriho pneumatiky v trochu lepšej kondícii, ale v druhom stinte sme tie naše hlavne manažovali. Myslím si, že by to bolo v poriadku až do cieľa," znela Vettelova odpoveď. "Boli sme prvým autom, my sme sa rozhodovali, či zastavíme. Keby sme zostali na trati, oni by zastavili. Ponúkla sa nám zastávka zadarmo. Prišiel som o pozíciu, ale vedeli sme, že na novších gumách budeme mať šancu."

Nemcovi pomohlo aj rýchle Ferrari, čo nie je v Silverstone pravidlom. "Tento víkend bol trochu iný, bolo veľmi teplo, čo je dosť nezvyčajné. Mali sme nový asfalt, vietor bol pokojnejší a priniesli sme aj pár nových dielov, ktoré podľa všetkého fungovali. Myslím si, že tento rok sme si vyrovnaní."

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk