F1.sk F1.sk

Hamilton chce Ferrari utiecť, lebo inak: Ktovie, kedy sa to stane opäť
zdroj: TASR/AP

Hamilton chce Ferrari utiecť, lebo inak: Ktovie, kedy sa to stane opäť

Strieborné šípy na štarte opäť raz mierne zaspali. Ferrari malo oveľa lepší odpich, Sebastian Vettel sa dostal do čela prakticky okamžite, Kimimu Räikkönenovi tiež veľa nechýbalo. No potom došlo ku kolízii. Lewis Hamilton, podobne ako vedenie Mercedesu, za tým vidí "zaujímavú taktiku" a svoj tím varuje pred ďalšími vypadnutiami, za ktoré bude zodpovedné Maranello.

"Musím povedať, že zaujímavá taktika z ich strany," utrúsil ešte na pódiu Lewis Hamilton. "Budeme robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme ich porazili. Budeme pokračovať so vztýčenou hlavou a budeme na to poriadne tlačiť. Verte mi, ja sa nevzdám. Ja sa nevzdám."

Hamilton sa po prvom kole nevzdal, hoci bol na takmer poslednej priečke. "Mal som slabý štart. Bol som príliš agresívny… pretočili sa mi kolesá a v porovnaní s ostatnými som stratil. Potom som dostal ťukanec zozadu a bolo vybavené."

Brit dostal viac priestoru na bližšie popísanie svojich pocitov zo spomínaného "ťukanca" a "zaujímavej taktiky" Scuderie na tlačovej konferencii. "Toto sú už druhé preteky, v ktorých Ferrari vyradilo jeden z Mercedesov. Päťsekundová či desaťsekundová penalizácia sa mi nezdá byť… napokon, zničilo to preteky."

"Je to veľa bodov, čo sme ja a Valtteri v týchto dvoch situáciách stratili. Musíme pracovať tvrdo, aby sme mali lepšiu pozíciu a neboli vystavení červeným autám — pretože ktovie, kedy sa to stane opäť? Musíme sa ubezpečiť, že ako tím budeme na to tlačiť, zaistíme si prvý rad a budeme jasne pred týmito chlapcami."

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk