F1.sk F1.sk

Arrivabene sa pustil do Allisona: Mal by sa hanbiť!
zdroj: Scuderia Ferrari

Arrivabene sa pustil do Allisona: Mal by sa hanbiť!

Šéf Mercedesu Toto Wolff v návale hnevu po skončení silverstonských pretekov zacitoval slová svojho technického riaditeľa Jamesa Allisona. Ten sa mal opýtať, či to v prípade vrazenia Kimiho Räikkönena do Lewisa Hamiltona bol "úmysel alebo neschopnosť".

Keďže Allison predtým pôsobil vo Ferrari, v Scuderii to tak trochu vnímajú ako úder pod pás. Nuž a šéfa tohto tímu Maurizia Arrivabeneho poriadne zaskočil.

"Ak to skutočne povedal, tak by sa mal hanbiť," znela Talianova reakcia. "Pre Ferrari pracoval mnoho rokov. Treba byť elegantným. Sme v Anglicku a oni nás tu chcú učiť, ako byť džentlmenom... no on by sa to mal naučiť ako prvý."

"A kto je nekompetentný? Kimi? Kto je on, že bude súdiť, čo jazdec spraví v aute? Od Jacquesa (Villeneuva, pozn. red.) všetko akceptujem, pretože to bol pretekár, ale od tohto človeka nie," dodal nahnevaný Maurizio Arrivabene.

Nuž a veľmi zaujímavo zareagovalo aj Ferrari. Článok s hodnotením veľkej ceny uverejnený na oficiálnej stránke ferrari.com nazvalo "A hammer blow", teda niečo ako "veľmi tvrdý úder". Pochopiteľne tu ide o reakciu na často používané spojenie "Hammer time", ktoré dostáva Lewis Hamilton v okamihu, keď na to má poriadne šliapnuť.

Dnes to teda Ferrari vyhralo na celej čiare. Bitka pokračuje.

Najnovšie z kategórie: Maurizio Arrivabene

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk