F1.sk F1.sk

Wolff o Räikkönenovi: Úmysel alebo neschopnosť? (VIDEO)
zdroj: f1.com

Wolff o Räikkönenovi: Úmysel alebo neschopnosť? (VIDEO)

Lewis Hamilton bol po Veľkej cene Veľkej Británie poriadne nahnevaný. Nemohol uveriť tomu, že Kimi Räikkönen ho v prvom kole zbytočne trafil a poslal na koniec štartového poľa. Dokonca povedal, že Ferrari uplatnilo veľmi zaujímavú taktiku, čím naznačoval úmysel.

Nuž a napálený bol aj jeho šéf z Mercedesu Toto Wolff. Ten takisto pridal niekoľko tvrdých vyjadrení. "Pretekársky incident," znela jeho prvá a zdanlivo pokojná reakcia, po ktorej sa však rozbehol: "Je to nešťastné, pretože v Le Castellet sme boli vyradení prvýkrát (tam vrazil Sebastian Vettel do Valtteriho Bottasa, pozn. red.) a teraz sa tak stalo druhýkrát."

"Prišli sme o množstvo konštruktérskych bodov. Ak použijem slová Jamesa Allisona (technického riaditeľa Mercedesu, pozn. red.): 'Myslíte si, že to bol úmysel alebo neschopnosť?' A to si už môže posúdiť každý sám..."

Mercedes bol v Silverstone jasným favoritom, pretože na tomto mieste vyhral už päťkrát v rade. V roku 2013 sa tešil Nico Rosberg a potom štyrikrát Lewis Hamilton. Bola to teda bašta strieborných, no po skončení pretekov viali najvyššie vlajky Ferrari.

"Mali sme náročný víkend. Kvalifikovali sme sa na pole position a štvrtom mieste, no hneď v prvom kole sme boli vyradení. Okamžite sme sa prepadli dozadu, čo je jednoducho smolné," pokračoval Toto Wolff. "Lewis to napokon úžasne napravil. Bol posledný a skončil druhý, čo je maximálne minimalizovanie škôd. V jeho podaní to bola fantastická jazda."

Rakúšan dostal aj otázku týkajúcu sa zvolenej stratégie. Bolo v poriadku, že Mercedesy počas safety caru nešli do boxov? Nové softy už síce nemali, ale mohli obuť aspoň použité a možno by boli rýchlejší.

"Naša stratégia podľa mňa fungovala, pretože sme získali pozíciu. Na konci sme skončili na druhom a štvrtom mieste, čo je viac, ako pozície, na ktorých sme jazdili predtým. Podľa mňa to bola rozhodne správna voľba. Bolo nám však jasné, že ku koncu pretekov to bude veľmi ťažké," priznal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk