F1.sk F1.sk

Vettel: Som športovec, nie celebrita
zdroj: Ferrari

Vettel: Som športovec, nie celebrita

Dvaja najväčší kandidáti na tohtoročný titul sú si diametrálne odlišní. Zatiaľ čo Lewis Hamilton je aktívny na sociálnych sieťach a fanúšikov o svojom živote pravidelne informuje, Sebastian Vettel sa od podobných výdobytkov stráni. Jeho podporovatelia by azda aj privítali, keby ich Vettel viac vtiahol do svojho súkromia. Nemec to však odmieta; tvrdí, že je športovcom, nie celebritou.

"Formula 1 je veľkou súčasťou môjho života. Keby som tu nebol, môj život by z mnohých dôvodov vyzeral úplne inak. To však nie je tá najdôležitejšia vec," otvoril rozhovor pre britský Guardian Sebastian Vettel. "To nie som ja, je to len niečo, čo robím. Samozrejme, že tieto dve veci sú spojené, no zároveň je pre mňa dôležité, že častokrát to nedefinuje mňa ako človeka."

"Necítim sa byť výnimočný kvôli práci, ktorú robím. Je mojou súčasťou, ale bolo by nesprávne odpovedať na otázku 'kto si?' odpoveďou 'som pretekár F1'. Okrem toho som aj mnoho iných vecí. Neidentifikuje ma to ako človeka," opätovne zdôraznil Vettel.

Prišlo aj na otázku, prečo nevyužíva sociálne siete podobne ako jeho formuloví kolegovia? Veď už je na nich aj Kimi… "Radšej míňam čas na niečo zmysluplné. Je škoda, že som prišiel o Kimiho. Bolo fajn byť na jednej lodi. Nikoho však neobviňujem, každý má voľnosť v tom, čo robí."

"Nie som osobou, ktorá by sa delila o svoje zážitky, hlavne nie dnes s týmito sociálnymi sieťami. To proste nie je pre mňa. Som uzavretý?" pýta sa sám seba nemecký šampión. "Povedal by som, že celkovo som pomerne otvorený. Ľudia sa so mnou môžu porozprávať a povedať čokoľvek chcú."

Sebastian Vettel
TASR/AP

Vettel sa snaží o to, aby ho ľudia vnímali hlavne ako človeka, nie ako pretekára. "Chcem, aby sa pozerali na to, kto som, nie na to, čo robím. A ľudia zvyknú mať rôzne očakávania."

"Spomeniem jedno tradičné: 'Á, ty si pretekár Formuly 1, žiješ svoj život veľmi rýchlo. Zarábaš peniaze a môžeš robiť, čo len chceš.' Ja však rád robím veci, ktoré ľudia asi považujú za nudné. Pre mňa nudné nie sú," ďalej približoval svoje postoje pilot Scuderie. "Som doma, kosím trávnik… Čas od času varím, aj keď nie tak dobre. Vozím deti do škôlky. Chodím nakupovať, cestujem metrom a autobusom."

V Silverstone je najväčšou hviezdou Lewis Hamilton. S britskými fanúšikmi je však silno prepojený aj Vettel. Prezradil, že má rád rovnaký humor, rád navštevuje ich hlavné mesto, ale aj tam sa správa ako obyčajný človek.

"Premýšľal som, toto je Veľká cena Veľkej Británie, bolo by pekné zájsť do Londýna. Londýn ako mesto mám rád, rád chodím do galérií či do Prírodopisného múzea," prezradil Vettel. "Nepotrebujem žiaden špeciálny zadný vchod, aby som sa dostal dnu, ani nič podobné. Proste si vystojím rad. Ak chcem niečo vidieť, rád počkám v rade. Tak to vidím ja. Nie je tam žiaden nápis, ktorý by vravel 'vchod pre celebrity'. Som športovec, nie celebrita."

"Keď niekam idem a niekto ma spozná, myslím si, že sa zaujímajú o šport, nie o to, ako sa starám o svoje vlasy, aké nosím topánky, čo si obliekam a podobné hlúposti. Proste si myslím, že byť normálny je normálne," dodal usmiaty Vettel.

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk