F1.sk F1.sk

Čo je s Vandoornom? Auto bolo neovládateľné…
zdroj: McLaren

Čo je s Vandoornom? Auto bolo neovládateľné…

Fernando Alonso svojho kolegu v kvalifikáciách bije. Z desiatich tohtoročných pokusov sa Vandoornovi nepodarilo umiestniť vyššie ani raz. Vo Veľkej Británii za to mohol "neovládateľný" McLaren — práve kvôli nemu mal Belgičan toľko stratiť. Rozdiel medzi kolegami bol totižto najväčší za celú sezónu; šlo o deväť desatín sekundy na kolo.

"Dnes to bolo skutočne náročné," sumarizoval svoju kvalifikáciu Vandoorne. "Auto dnes bolo neovládateľné a momentálne ani netušíme, prečo. Myslím si, že sme v oveľa lepšej forme, než v akej sme sa ukazovali (v piatok, pozn. red.), ale od tohto rána som mal pocit, že s autom je niečo od základu zlé. Pred kvalifikáciou sa nám nepodarilo zistiť, v čom presne bol problém."

"A moje pocity boli aj v kvalifikácii strašné. Veľmi zlé. Nič viac som nemohol robiť, je to veľmi frustrujúce," pokračoval 26-ročný rodák z Kotrijku. "Cítil som sa byť v nepohode, nemal som žiadnu rýchlosť. Jazdiť a robiť čokoľvek bolo nemožné. Je škoda, že kvalifikáciu končíme takto."

Stoffel Vandoorne
McLaren

Vandoorne uznal, že "ostatné autá mali jasne lepšiu rýchlosť", no keď prišla reč na jeho stratu na Alonsa, Belgičan odvetil: "Je mi jedno, aká bola strata, pretože všetko sa to dá vysvetliť problémami, ktoré sme s autom mali. Na ňu sa určite nepozerám."

Avšak rýchlosť mu nechýbala len v sobotu. V piatok na Alonsa tiež strácal. To vysvetlil tak, že skúšal ísť "iným smerom a s inými nastaveniami" ako jeho tímový kolega.

"Po včerajšku sme mali vysvetlenie, prečo boli autá také rozdielne. Dnes ráno sme to spravili tak, aby bolo všetko rovnaké. Zdalo sa mi, že niečo je s autom od základu zlé. Auto bolo neovládateľné," zopakoval Vandoorne, ktorého cieľom na nedeľu bude "pochopiť problémy auta". "Nie je tu toho veľa, čo ešte môžeme spraviť."

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk