F1.sk F1.sk

Doplatí Mercedes na rakúske poruchy výmenou niektorých motorových súčiastok?
zdroj: Mercedes

Doplatí Mercedes na rakúske poruchy výmenou niektorých motorových súčiastok?

Mercedes zažil v Rakúsku víkend, na aký si nepamätáme. Už sa síce stalo, že do cieľa pretekov neprišlo ani jedno strieborné auto, ale nikdy nie po dvoch technických problémoch. Valtteri Bottas doplatil na hydrauliku a Lewis Hamilton na problém s palivovým čerpadlom.

V továrňach v Brackley a Brixworthe prebieha podrobná analýza všetkých možných dôsledkov, ktoré mohli spomínané problémy vyvolať. Inžinieri Mercedesu chcú za každú cenu zabrániť tomu, aby tím tieto záležitosti už nepocítil a druhýkrát na ne nedoplatil.

"Nešlo o rovnaké problémy, boli to celkom iné veci," povedal technický šéf Mercedesu James Allison v uverejnenom videu. "Na Valtteriho aute to boli hydraulické zlyhania. Začalo to posilňovačom riadenia, ale bolo to cítiť už aj pri preraďovaní rýchlostí. Práve toto spôsobilo, že jeho auto muselo zastať."

"V Lewisovom prípade to bola porucha palivového čerpadla, ktorá spôsobila, že do motora sme nedokázali dostávať palivo. Tiež sme teda museli zastať. Boli to celkom iné veci a žiadna z nich nebola žiadnym spôsobom prepojená s nasadením novej pohonnej jednotky," skonštatoval Angličan.

Bývalý technický riaditeľ Ferrari verí, že motorom to žiadnym spôsobom neublížilo. Keď však musí jazdec čo možno najrýchlejšie odstaviť auto, vždy existujú určité obavy.

"Budú v dôsledku toho nasledovať výmeny súčiastok, ktoré by sa mohli postarať o športové tresty? Dúfame, že nie," odpovedal si Allison, podľa ktorého je problémové súčiastky možné vymeniť aj bez toho, aby bolo nutné preniknúť do zapečatených oblastí. To by už totiž mohlo vyvolať trest.

Súčasne však opäť prízvukoval, že vždy, keď auto zastane "nekontrolovane" alebo urýchlene, tak celé vypnutie systému nie je celkom zvyčajné. Stajňa si v takom prípade nie je istá tým, či všetky súčiastky "prežili" a je nutné vykonať dôslednú analýzu.

"Momentálne tu teda máme určitú prácu. Musíme sa postarať o to, aby sme zbytočne neriskovali so súčiastkami, ktoré s poruchou síce neboli prepojené, ale v jej dôsledku a v dôsledku vypnutia auta mohli byť poškodené. Nemyslíme si však, že sa tak stalo. Predpokladáme, že v Silverstone budeme v dobrej forme," dodal James Allison.

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk