F1.sk F1.sk

Force India sa teší z dobrého výsledku i z kooperácie jazdcov
zdroj: Force India

Force India sa teší z dobrého výsledku i z kooperácie jazdcov

V rakúskych tréningoch a v kvalifikácii to v podaní Force Indie nebolo bohviečo, ale v pretekoch dokázali Esteban Ocon a Sergio Pérez poriadne zabrať. Do cieľa napokon prišli na šiestej a siedmej priečke, čo je pre toto zoskupenie po problémoch z úvodu sezóny vynikajúca vizitka.

"Chlapci z Haasu boli veľmi rýchli," priznal Ocon, ktorý skončil za dvojicou Romain Grosjean/Kevin Magnussen. "Zdoláme ich inokedy. Tento výsledok, šieste a siedme miesto, ale aj porozumenie s Checom a výmena pozícií pri inej stratégii, to všetko bolo fajn. Magnussena sme na konci pretekov napokon nedostali, ale zaberieme nabudúce. Rozhodne je to veľký výsledok. Uprostred konštruktérskej tabuľky je to veľmi vyrovnané. Rozohral sa tu poriadny boj, ktorý potrvá celú sezónu."

Force India je aktuálne siedma a má 42 bodov, McLaren ich má 44, Haas 49 a štvrtý Renault 62. Indovia sa teda zaujímavo dotiahli. Strategicky konali nasledovne: počas fázy VSC prišiel do boxov len Esteban Ocon, no Sergio Pérez ostal na trati ešte dvanásť kôl. Na konci mal potom čerstvejšie pneumatiky a mohol útočiť. Ocon ho pustil pred seba, ale keď mu útok nevyšiel, pozície si vymenili. Mexičanovi sa to mimochodom príliš nepozdávalo.

"Pre náš tím je to parádny výsledok. Zdolali sme Renault, takže to bol rozhodne dobrý deň," hovoril Sergio Pérez. "Náš manažment pneumatík bol veľmi dobrý, tím odviedol vskutku dobrú prácu. Najskôr som sa trochu obával, pretože počas fázy VSC sme neboli v boxoch, no napokon to bol fantastický deň."

"V Silverstone a v Maďarsku očakávame niekoľko vylepšení. Nikdy sa nevzdávame. Prežili sme aj horšie chvíle, no ďalší deň vždy prináša novú šancu. Aj tentoraz sme ukázali, že sme sa nevzdali a pokúsili sme sa spraviť maximum pre napredovanie. Zafungovalo to ozaj dobre," dodal Mexičan.

Výmena pozícií jazdcov a dobrá spolupráca potešila i šéfa tímu Boba Fernleyho. "Podľa mňa to boli dobre zmanažované i zvládnuté preteky a obaja jazdci boli perfektní," uviedol Fernley. "To, že spolu takto spolupracovali, nám pred budúcnosťou môže pomôcť. Veď na budúci týždeň to môže byť napríklad aj opačne. Obaja jazdci dobre rozumeli tomu, o čo nám tu ide."

"Musíme sa pokúsiť o to, aby sme všetko maximalizovali, pretože o konečné piate miesto to bude veľký boj. Renault mal zlý deň, ale bol to prvý ich takýto mínus v sezóne. Štvrté miesto ešte nie je stratené, ale nebude to jednoduché. Tento deň bol nezvyčajný, pretože vypadli autá z čela. Stalo sa to trom zo šiestich, čo je dosť prekvapujúce," dodal Bob Fernley.

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk