F1.sk F1.sk

Nemôžeme si dovoliť takto vyhadzovať body, upozorňuje Hamilton
zdroj: TASR/AP

Nemôžeme si dovoliť takto vyhadzovať body, upozorňuje Hamilton

Boj o majstrovský titul je nesmierne vyrovnaný. Ak sa bude sezóna vyvíjať podobne ako jej doterajšia časť, tak je dosť možné, že po Veľkej cene Abú Zabí bude porazený jazdec v boji o titul smutne preratúvať, v koľkých momentoch zbytočne stratil body a teoreticky prišiel o prvenstvo. Lewis Hamilton takýto scenár nechce zažiť a preto dvíha varovný prst; takto prichádzať o body je neprípustné.

Odhliadnuc od technického problému, nad ktorým Hamilton s najväčšou pravdepodobnosťou nemal žiadnu moc, si Mercedes preteky prehral so svojím váhavým prístupom počas fázy VSC. Na trať sa napokon dostal len tesne pred Vettelom, ktorý ho napokon aj tak predbehol. Aj keby Brit dorazil do cieľa, Vettel by si z Red Bull Ringu odnášal viac bodov.

"Nebudem klamať, vo všetkých oblastiach budeme musieť popracovať," povedal Lewis Hamilton pre Channel 4, ktorého sa spýtali aj na nezvyčajné vypadnutie oboch Mercedesov. Ak sa ich piloti nevyradia sami, tak obaja odstúpiť nezvyknú. "Auto bolo skvelé, boli sme najrýchlejší. Ale mať dve rozdielne poruchy je veľmi nezvyčajné."

"Nemôžeme si dovoliť vyhadzovať body. Musíme nájsť nepriestrelnú metódu, ktorou vylepšíme naše stratégie. Keby totižto naše auto pokračovalo, získali by sme ľahké víťazstvo. Boli sme pohodlne vpredu," myslí si 33-ročný Brit.

Po kvalifikácii bol Sebastian Vettel posunutý o tri miesta nižšie; Hamiltonovi sa začínalo črtať zveľadenie svojho šampionátového náskoku. Namiesto toho je teraz vo vedení Nemec.

"Bol to nešťastný deň. Všetci v tíme budú cítiť bolesť po tom, čo sme toľké roky mali takú skvelú spoľahlivosť. Je to bolestivé, ale sme profesionáli a spolu s tým dobrým musíme pretrpieť aj to zlé. Toto bol rozhodne najhorší víkend, na aký si spomínam za veľmi, veľmi dlhý čas. Svojmu tímu však verím," dodal Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk