F1.sk F1.sk

Wolff sa zastal stratéga Vowlesa: Je jedným z najlepších
zdroj: TASR/AP

Wolff sa zastal stratéga Vowlesa: Je jedným z najlepších

Mercedes sa v priebehu Veľkej ceny Rakúska dopustil zbytočného strategického zaváhania. Na trati sme mali fázu VSC, počas ktorej musia jazdci spomaliť. Tým pádom je v tých chvíľach výhodné zájsť do boxov a prezuť pneumatiky. Strata času tak predstavuje o niekoľko sekúnd menej, ako pri plnej rýchlosti pretekov.

Jazdci Red Bullu i Ferrari tak aj spravili, no Lewis Hamilton ostal na trati. Sám sa tomu čudoval a situáciu mu musel vysvetľovať jeho inžinier Peter Bonnington. Napokon sme vo vysielačke započuli aj slová hlavného stratéga Mercedesu Jamesa Vowlesa, ktorý sa verejne ospravedlnil.

"Nepotrebujeme vykonať zmeny," povedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff. "Najdôležitejšie je pochopiť, prečo sa taká chyba stala. Treba sa vrátiť k danej situácii a rozanalyzovať ju. Nemyslím si, že by sme takú chybu mali spraviť dvakrát. Je to však veľmi komplexná situácia, v boji je šesť áut a je to skutočne náročné."

"Z môjho pohľadu je James jedným z najlepších. Navyše to chce poriadne gule, aby sa prihlásil vo vysielačke a pred miliónmi ľudí povedal: 'Bola to moja chyba, ale s autom, ktoré máme, to ešte vieš zvládnuť'," hovoril ďalej Rakúšan, podľa ktorého boli Vowlesove slová pre Hamiltona aj určitou motiváciou.

Keď sa totiž prepadol na štvrté miesto, nebol na tom psychicky najlepšie. "My sme si mysleli, že ešte nemáme prehrané. Chceli sme zabojovať o čo možno najväčšie body, aj keď nás v danej chvíli tá chyba veľmi bolela."

"To, ako sa James prihlásil vo vysielačke, dobre charakterizuje náš prístup. Dokážeme povedať, že sme spravili chybu. Jednak pre uzatvorenie celej udalosti, ale jednak aj pre pokoj, že všetci v tíme vieme, čo sa pokazilo. Bola to naša chyba," pokračoval Toto Wolff, podľa ktorého tak Hamilton aspoň nemusel o ničom premýšľať a špekulovať. Vedel, čo sa zomlelo.

Wolffa potešil aj pozitívny prístup Hamiltona na brífingu po pretekoch. Zúčastnili sa ho pritom aj zamestnanci tímu, ktorí sedeli v Brackley. 

Angličan vraj povedal: "Neviem, koľkí ma teraz v Brixworthe a v Brackley počujete, ale osobne si ani nepamätám, kedy som vypadol naposledy. Tento tím má už roky najvyššiu spoľahlivosť a v pretekoch sme mali jasne najrýchlejšie auto. Toto je najlepší tím, v akom som kedy pôsobil. Potrebujeme sa z toho dostať a vôbec nepochybujem o tom, že sa vrátime silnejší."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk