F1.sk F1.sk

Hamilton tvrdí, že fanúšikovia boli olúpení: Pirelli malo do Rakúska priniesť upravené pneumatiky
zdroj: Pirelli Motorsport

Hamilton tvrdí, že fanúšikovia boli olúpení: Pirelli malo do Rakúska priniesť upravené pneumatiky

Lewis Hamilton zvládol štart Veľkej ceny Rakúska a udomácnil sa na prvom mieste. Potom však jeho tím strategicky zaváhal a počas fázy virtuálneho bezpečnostného auta ho nepovolal do boxov. Znamenalo to jeho prepad za niekoľkých súperov.

Angličan sa snažil robiť čo sa dalo, ale pozíciu si zlepšiť nedokázal. Mal problémy s pneumatikami a po pretekoch povedal, že Pirelli malo do Rakúska priniesť upravené zmesi tak, ako do Španielska, Francúzska a Veľkej Británie. Tie majú o 0,4 milimetra tenší behúň a Mercedesu zjavne dokonale sedia.

"Mali sem priniesť iné pneumatiky. Tie, ktoré sme mali v minulých pretekoch," skonštatoval pretekár Mercedesu, ktorý takto doplácal na tvorbu pľuzgierov. "Nie je to nič nezvyčajné. Keď spravíte zlé rozhodnutie, tak sa deje presne toto. Mali sem priniesť tie druhé gumy."

Konkurencii sa zasa nasadzovanie špeciálnych pneumatík nepozdáva. Zjavne vyhovujú Mercedesu a ich auto s nimi nemá absolútne žiadny problém. Ukázalo sa to v Barcelone i na okruhu Paula Ricarda.

Hamilton však ďalej vysvetľoval: "Ja som sa pokúšal predbiehať, ale s týmito pneumatikami je to problém. Mal som potrebnú rýchlosť na to, aby som niečo predviedol, držal sa ostatných a počas zvyšnej časti pretekov s nimi zvádzal boj. Ale tie gumy to nezvládnu."

"Za daných okolností to fanúšikov olúpilo o možnosť vidieť viac pretekárskeho športu. Ale už je to raz tak. Tieto pneumatiky pre nás nie sú dosť dobré na to, aby sme sa skutočne mohli pretekať. Je škoda, že nie sú dosť dobré na to, aby sa s nimi dalo bojovať... tvoria sa na nich pľuzgiere," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk