F1.sk F1.sk

Lowe hlási veľké pokroky, Sirotkina delila od Q2 žltá vlajka
zdroj: Williams

Lowe hlási veľké pokroky, Sirotkina delila od Q2 žltá vlajka

Technický riaditeľ Williamsu si myslí, že chyba Charlesa Leclerca v štvrtej zákrute stála Sergeja Sirotkina postup do druhej časti kvalifikácie. Monačan sa totižto ocitol v štrku, čo spôsobilo žlté vlajky. Piloti museli spomaliť.

Časomiera sa na konci Strollovho postupového kola zastavila na hodnote 1:05,264, čo stačilo. Sirotkin stratil takmer šesť stotín sekundy, no to už nebolo na lepšie ako osemnáste miesto.

"Mali sme rýchlosť na postup do Q2, ba dokonca aj pri tých drobných rozostupoch. Moje výjazdové kolo však bolo silno ovplyvnené premávkou," objasňoval svoju stratu Sergej Sirotkin. "Aj napriek tomu som dokázal svoje kolo v jeho prvej polovici vylepšiť - ešte pred žltou vlajkou. Po nej som pokus musel ukončiť. Predo mnou bolo priveľa áut."

Lancovi Strollovi sa postúpiť podarilo. "S tým, že som sa dostal do Q2, som pomerne spokojný. Myslím si, že v tom bolo ešte viac, keďže sme mali len jednu zmes - v prvej časti sme použili až tri."

"Asi sme trochu zaostali aj s balansom, zatiaľ čo sa podmienky na trati zlepšovali. Mohli sme pridať prítlak na predné krídlo, čo by nám pomohlo získať pár pozícií," vyjadril sa Kanaďan.

Lance Stroll
Williams

Paddyho Lowa pohľad na telemetriu potešil. "Verím tomu, že sme spravili skutočný pokrok. Nie som si istý tým, že to sedí s našimi výsledkami, pretože neviem, čo robili ostatní. Na každom okruhu to bude iné."

"Úprimne, čakali sme, že na tejto trati to s nami bude pomerne žalostné. Vlani to bol jeden z našich horších okruhov a mnohé problémy, ktoré máme na našom tohtoročnom aute, sú len zväčšeninami tých vlaňajších."

"Neprišli sme sem s priveľkým optimizmom. To, ako sme nakoniec dopadli, je povzbudzujúce. Je to malý krok správnym smerom. Nebudeme sa spoliehať výlučne na to ako na indikátor, ale myslím si, že sme vyriešili niekoľko problémov, ktoré riešiť potrebujeme."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk